“Нам треба бути на крок попереду”: нацгвардієць розповів про особливості роботи операторів БПЛА - НГУ
“Два оператори БПЛА можуть зупинити ворожий штурм. У нас так було поблизу Кліщіївки: ми робили скиди, не давали їм просуватися далі, вони побоялися атакувати й відступили,” — розповідає оператор БПЛА бригади “Рубіж” з позивним Кріптер.
Дрони на фронті вже давно не просто “очі” наших бійців, а ударна міць, що може знищувати живу силу противника та ворожу техніку. Над їхнім удосконаленням працюють і самі воїни. Вони самотужки обладнали майстерню, де створюють вогняні “подарунки” для російської армії. Тут і «FPV», і снаряди до них, і все, від чого може “палати” у ворога.
 
“У майстерні ми переробляємо різні боєприпаси. Наприклад, беремо снаряди, які не спрацьовують в артилерії, в нас вони спрацюють 100%, або беремо штатні боєприпаси з малого кулемета. Потроху нам допомагають компонентами різні українські підприємства. Також самі робимо FPV-дрони, хочемо їх удосконалити, щоб вони могли теж скидати боєприпаси. Артилерія – це добре, але, коли цілі рухомі, то їм складно попасти, треба витратити багато БК, а в нас прицільність досить висока”, — розповідає Кріптер.
В окупантів така зброя зараз у масовому виробництві. Це щодня на собі відчувають наші військові.
 
Кріптер каже, ми не пасемо задніх та працюємо над покращенням своїх відповідників, аналізуючи російські дрони:
“Останні окупанти, з якими ми мали справу, були достатньо професійними, нам було особливо приємно їх нейтралізовувати. У ворога зараз вже багато навчених людей, з великою кількістю дронів та РЕБів. Тож нам треба бути набагато хитрішими та сильнішими, бути на крок попереду”.
Зимовий період найнесприятливіший для роботи операторів БПЛА, проте, навіть за таких умов, наші воїни знаходять можливість працювати та робити шкоду для ворога.
 
Відділення інформації і комунікації Пвнічного Київського ТУ
Перейти до вмісту