Під прицілом ворога: історія гвардійця про початок війни й іноземну техніку на озброєнні сьогодні - НГУ
Війну з росією наш герой вперше побачив не екранів телевізора, а вживу, — у рідному селі поблизу Маріуполя, коли йому було 14. І він після цього поставив собі недитячу ціль. Побачивши звірства та руйнування, які несли з собою окупанти-терористи, хлопчик прийняв рішення стати офіцером і стати достатньо сильним, щоб захистити власний дім.
 

Нині він уже — командир взводу піхоти з позивним Фріц.

«Через 10 років, коли почалася велика війна з різних напрямків і ворог почав знищувати Маріуполь, я не зміг захистити свій дім. У той момент я навчався в військовій академії в іншому місті. Окупанти мали мої дані, знали, що я військовий, і приходили додому, щоб мене відшукати. Мої рідні залишалися там аж 2-3 місяці. Це для мене був надзвичайний удар. На щастя, мої родичі змогли потім виїхати на підконтрольну Україні територію», – розповідає про початок війни Фріц.

Найбільша радість для піхотинця — коли їхньому взводу вдається знищувати якомого більше окупантів і водночас зберігати життя своїх людей. Допомагає у цьому нашим піхотинцям, в тому числі, й західне озброєння. Серед них — М113. Легендарні американські бронетранспортери, що брали участь у щонайменше 30 війнах. Нині вони служать і українським військовим, здебільшого для евакуації поранених або швидкого та непомітного перевезення піхоти до позицій.
 
“Машина гарно показала себе у боях за Кліщіївку. Наприклад, щоб її завезти, не треба натискати 1000 кнопок, тут коробка автомат — заводиться, як звичайна машина. Ще з переваг: у неї двері відчинаються в задній частині, тобто, при виході піхоти, її захищає передня броня. Були випадки, що міномент 120-й поряд падав, а броня лишалася цілою”, — розповідає про М113 Фріц.
 
Броньовик у своїй категорії вважається легким та маневреним, а за рахунок гусеничної бази долає найскладніший рельєф на різних ділянках фронту. Є й мінуси, звичайно. Але про них треба знати й з цим знанням задіювати правильно.
 
«На болоті, як тут, колісний бронетранспортер може “сісти на пузо” — і все, ти ціль, на тебе вже полюють. Натомість М113 проїжджає всі бездоріжжя», – пояснює Фріц. — «Найчастіше «Емка» нам допомагає в обороні, підвезенні особового складу й провізії та в евакуації поранених. Рідше їх використовують і при наступі, оскільки на озбороєнні М113 стоїть Browning».
Перейти до вмісту