Нацгвардієць Роман Кривошей: «Поезія підтримує український бойовий дух» - НГУ

У вирі непростих часів, коли війна стала реальністю для українців, і коли кожен день сповнений випробуваннями та переживаннями, з’являються люди, які знаходять силу виражати свої почуття через слово. Один із таких людей – Роман, медик, поет і військовослужбовець, чиє життя переплелося з поезією та захистом Батьківщини.

«З початком повномасштабної війни я вивіз родину за кордон, а сам повернувся у Запоріжжя. 15 березня коли була оголошена загальна мобілізація, на вулиці взяв повістку та пішов у військкомат, так і потрапив до лав 23 бригади «Хортиця» НГУ. Мій позивний Лікар, бо півтора року був медиком у підрозділі», – розповідає військовий.

Гвардієць виявив свою справжню природну схильність до поезії ще з дитинства. У віці одинадцяти років він вже написав свій перший вірш, присвячений матері, і відтоді ніколи не припиняв відточувати свою майстерність. З часом його творчий доробок розширювався. Перед війною він створив близько 50-60 поетичних та музичних творів, а під час служби цей репертуар тільки збільшився.

Повне заглиблення у військове життя не зупинило творчий потік Романа. Навпаки, він став ще більш усвідомленим у своєму підході до поезії. Як військовий, він стикався з реальністю війни, зі стресом та трагедіями, і це відобразилося в його творчості. Замість абстрактних концепцій вірші та пісні Романа стали відображати сучасну реальність, проблеми та переживання.

«Якщо брати мирний час та військовий, поезія змінилася кардинально. Здебільшого, це «важкі» вірші про сьогодення, про проблеми, які пов’язані з цим станом. Намагаюсь зрозуміти й цивільних, і родини бійців. Звичайно, про військових пишу, раніше про таке не писав. Зараз для мене поезія – це спосіб позбутися наболілого», – прокоментував Роман.

Гвардієць не лише пише для себе, але й ділиться своєю творчістю з іншими. Він публікує свої роботи в інтернеті, і вони знаходять відгук у серцях читачів. Його поезія стає джерелом натхнення та підтримки для багатьох людей, які знаходять у його словах відображення власних думок, почуттів та переживань.

«Багато людей знайомляться із моєю творчістю і прямо в особисті повідомлення та коментарі пишуть: «Це те, що у мене було на душі, але я не знав як це виразити. Дякую, що ти підібрав такі слова. Навіть не знав, що так думає хтось ще». Ця практика показує, що творчість необхідна і в такі часи», – зауважив боєць.

Минулого року до Дня Соборності України Роман Кривошей та відома українська співачка KASATKA INGA презентували пісню на його авторський твір “Ukraine Calling”, що є кавер-версією пісні “Valhalla Calling” від Miracle of Sound. Пісня має українське звучання з елементами національних інструментів, а автор оригінальної композиції дав дозвіл на реліз. Робота над піснею та відео відбувалася дистанційно, але завершилася успішно, надаючи їй містичне та потужне звучання.

«Це був дуже вдалий проєкт. Робота дотепер не втрачає популярності на майданчиках в інтернеті. Під час служби важко працювати в цьому напрямку, немає часу. Це, так сказати, щасливий випадок, що ми з нею налагодили зв’язок та змогли співпрацювати», – розповів військовий.

У майбутньому Роман має намір видати збірку своїх віршів, що стане своєрідним свідоцтвом війни, пережитої через призму слова.

«Все, що робить зараз кожна людина для України – це подвиг і щось неймовірне. Будуть обов’язково вірші й про перемогу нашої держави», – запевняє гвардієць.

Роман Кривошей продовжує висловлювати свої почуття та думки через слово, допомагаючи зрозуміти та відчути біль війни, а також знайти силу для перемоги та відновлення миру.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту