“Найбільше пишаюсь тим, коли наша група знищила перший російський танк”, – аеророзвідник Март про роботу на передовій - НГУ

Нацгвардійцю Роману на псевдо Март 27 років. До початку повномасштабного вторгнення він працював на пошті та займався проєктуванням, а тепер виконує бойові завдання на передовій, як оператор БпЛА 11 бригади імені М. Грушевського НГУ.

«Війна для мене почалась очікувано, друзі ще за тиждень повідомили, що у них в Маріуполі вже гаряче. На початок повномасштабного вторгнення в мене був вихідний. В першу чергу я закрив всі робочі питання та зателефонував у свою частину з питанням куди їхати», – згадує чоловік.

Родина добровольця відпускала його на війну зі сльозами та словами підтримки. Дівчина плакала, але хлопець її переконав та пообіцяв, що все буде добре. Батьки теж розуміли, що раніше син вже служив, та із всім впорається.

«Як тільки подзвонив батькам, повідомив про те, що збираю речі і їду в Одесу. Вони відразу зрозуміли – мене не переконати, і почали тільки підтримувати та просили бути обережним», – каже Роман.

За словами Марта, адаптація до нового військового життя проходить дуже швидко, завдяки позитиву в колективі, але маєш постійний адреналін.

«Бажання скоріше знищити та вигнати цю нечисть з нашої землі. Робота на передовій, на мою думку, одна з найкращих. Ми шукаємо позиції, які підійдуть, облаштовуємо їх, все готуємо, налаштовуємо комунікацію з іншими підрозділами, знайомимось з цікавими людьми, а потім починається розвідка та удари по піхоті, техніці, спорудах окупантів», – розповідає оператор БпЛА.

Гвардієць пройшов багато різноманітних спеціалізованих навчань, отримав сертифікати на пілотування різних видів дронів, які допомагають нищити загарбників. Це стало настільки цікаво Роману, що весь вільний час він читав про щось нове з індустрії безпілотних літальних апаратів.

«Один з найцікавіших моментів – це коли я знайшов розрахунок FPV пілотів ворога, і зняв на відео невдалий запуск їхнього дрона, а потім ми завдали удар. А найбільше пишаюсь тим, коли наша група знищила перший російський танк дроном камікадзе – це були незабутні емоції, та розуміння, що Т-90 не такий вже і міцний. Ще сильні враження були після вибуху човна з особовим складом противника та знищений зенітний ракетний комплекс С-350 “Вітязь” – найцінніша ціль, яка уражена нашим FPV дроном», – згадує військовий.

На передовій надважлива увага та досвід. Аби успішно виконати завдання, воїни постійно тренуються та покращують навички, як теоретичні, так і практичні:

«Від дрібниць залежить дуже багато, але ми навчаємось постійно, навіть під час бою, на досвіді один одного».

Март поділився, що проведення навчань зараз на дуже високому рівні. Інструктори якісно передають свої знання, а обладнання оновлюють для кращої роботи, постійно знаходять щось інноваційне.

Також допомагає моральна підтримка побратимів. Допомагає і відчуття болю за невинних людей та дітей, які загинули, та на даний час потерпають від постійних обстрілів житлових будинків, лікарень, шкіл, дитячих садків. Також дуже сильно допомагає гумор. Військовий гумор тримає на позитиві, навіть під час обстрілів нацгвардійці посміхаються, не дивлячись на тривогу і страх.

“Багато людей віддали своє життя за нас з вами, не забувайте, будь ласка, кожного з них! Ми обов’язково переможемо. Слава Україні”, – підкреслив Март.

Ми позбудемося російських варварів, які прийшли на нашу землю. Україна стане ще сильнішою та успішнішою.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту