Військовослужбовці Національної гвардії України провели інформаційний брифінг для представників військових і дипломатичних місій в Україні, аташе з питань оборони країн, що входять до складу Групи безпекової підтримки України, а також військових радників від Європейського Союзу та НАТО.
Його метою було роз’яснення ролі та місця Нацгвардії в системі сил оборони та безпеки України, а також визначення пріоритетних потреб у безпековій допомозі для розвитку і посилення спроможностей підрозділів НГУ.
Представники НГУ за напрямками детально ознайомили міжнародних партнерів із задачами, які виконує Нацгвардія, зокрема про особливості виконання завдань підрозділами Національної гвардії України на лінії зіткнення, а також під час охорони та оборони важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури.
З метою підвищення наступальних спроможностей Національної гвардії на основі існуючих полків і бригад оперативного призначення були створені сім штурмових бригад «Гвардії наступу». Наразі, вони беруть активну участь у відсічі збройної агресії російської федерації на визначених рубежах», – зазначив заступник директора департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0034.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0044.jpg)
Тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту служби ГУ НГУ полковник Віктор Грабчак розповів про вдосконалення системи охорони та оборони об’єктів критичної інфраструктури з метою виявлення та протидії диверсійно-розвідувальних груп противника на підступах до об’єктів забезпечено проведення протидиверсійних заходів. Налагоджено взаємодію та співпрацю з іншими складовими сил безпеки та оборони стосовно щоденного інформування та обміну інформацією щодо прикриття зазначених об’єктів.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0128-768x512.jpg)
Окрема увага під час брифінгу приділялась питанням підготовки підрозділів Нацгвардії іноземними інструкторами та потребам НГУ в сучасному матеріально-технічному забезпеченні.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0170.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0216.jpg)
Начальник управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ полковник Володимир Грабчак подякував партнерам за всебічну підтримку та допомогу.
«Щиро радий зустрічі сьогодні з вами – потужною командою однодумців, уповноважених представників країн-партнерів та міжнародних організацій, які підтримують Україну в її боротьбі проти російського терору, у виборюванні незалежності та територіальної цілісності, захисті життя населення, фундаментальних основ існування та демократичних цінностей. Хочу подякувати вам, нашим партерам, за ваш час, бажання допомогти і безпосередню допомогу Національній гвардії та Україні в цілому», – наголосив він.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0182.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0282.jpg)
Натомість старший військовий радник Місії Європейського Союзу з військової підтримки України Яку Мее зазначив, що допомога, яку партнери надають Силам оборони України є проявом відданості міжнародної спільноти та підтримки в захисті суверенітету України в умовах повномасштабного вторгнення росії.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/0e0a0024-768x512.jpg)
Пресслужба НГУ
фото Віктора Петриченка