Нацгвардійці зупинили 11 спроб нелегального завезення зброї до Харкова - НГУ

Минулий тиждень виявився активним та продуктивним для кінологів 5-ї Слобожанської бригади НГУ. Щоденні чергування та несення служби на блок-постах міста завадили 11 спробам нелегального провезення великої кількості небезпечних предметів.

Як зазначає начальник кінологічної служби бригади офіцер на ім’я Роман, серед всіх блок-постів, на яких щоденно несуть службу кінологічні пари, минулого тижня найбільша кількість випадків протизаконних спроб транспортування зброї, набоїв та вибухонебезпечних предметів фіксувалась на трасі Чугуїв – Харків, Київ – Харків та Зміїв – Харків. Відповідно – шість, три та два випадки.

«Якщо оглядати ситуацію з точки зору днів тижня, то середа, 13 грудня, стала нещасливою для чотирьох правопорушників – саме стільки випадків спроб нелегального провезення зброї, вибухівки та наркотичних засобів наші кінологи виявили та зафіксували у цей день», – розповідає офіцер.

За тиждень кінологи 5-ї Слобожанської бригади попередили потраплянню до Харкова:

трьох автоматів;

дев’ятнадцяти гранат різноманітної модифікації;

двохсот патронів калібру 5, 45;

тисячі шістсот двадцяти трьох патронів інших калібрів;

п’ятнадцяти універсальних запалів до гранат;

п’яти одиниць деталей від  автомата Калашнікова;

наркотичних засобів.

Так, 13 грудня о 09:40 на в’їзді в місто Харків з боку міста Чугуїв під час фільтраційних заходів, мобільною кінологічною групою  5-ї Слобожанської бригади НГУ був зупинений автомобіль Mersedes Sprinter під керуванням чоловіка 1980 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Аморек в салоні автомобіля було виявлено відразу 880 набоїв калібру 7,62. Пояснити їх походження правопорушник не зміг.

У той же день та на тому ж блок-пості о 12:45 для перевірки був зупинений автомобіль Volkswagen Transporter 4 під керуванням чоловіка 1973 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля був виявлений автомат АК-74 без газової трубки. 

Також у середу, 13 грудня о 16:00 на в’їзді в місто Харків по київській трасі під час огляду автомобіля Volkswagen Transporter 4 під керуванням чоловіка 1972 р.н. кінологом зі службовим собакою Антей в салоні було виявлено: набої 5,45 – 200 штук, граната RDX – 2 штуки, запали до гранати – 2 штуки.

О 19:15 на тому ж блок-пості на в’їзді під час спроби проїзду до Харкова була зупинена для перевірки автівка BMW X5 під керуванням чоловіка 1989 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Антей в салоні автомобіля був виявлений автомат АК-12.

15 грудня о 14:20 на блок-посту, що розташований на в’їзді до Харкова по чугуївській трасі під час перевірки  автівки Hyundai Tarakan під керуванням чоловіка 2000 р.н. кінологом зі службовим собакою Аморек в салоні транспортного засобу було виявлено відразу 740 набоїв калібру 5,56 та дві гранати M67. Зі слів водія, автомобіль не його, тож він «не знав, що знаходиться в автівці».

А 16 грудня кінологи 5-ї Слобожанської бригади запобігати провезенню до Харкова відразу 13 гранат. Подія трапилась о 9:20 на блок-посту на в’їзді в місто Харків з боку міста Зміїв. Під час фільтраційних заходів, мобільною кінологічною групою  був зупинений транспортний засіб VW Transporter T4 під керуванням чоловіка 1995 р.н. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Аморек в салоні автомобіля було виявлено: дві гранати M67, десять гранат Ф1, одна граната РГД5 та 11 запали УЗРГМ2 до них.

В усіх випадках правопорушення фіксувались слідчо-оперативною групою Національної поліції України. За фактами протизаконного переміщення зброї, боєприпасів, вибухівки та наркотичних засобів порушено 10 кримінальних справ за ст. 263 ККУ та одна кримінальна справа – за ст. 309 ККУ.

 

Служба інформації та комунікації 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту