Нацгвардійці завітали до місцевих закладів освіти та провели «Урок звитяги» - НГУ

Напередодні дня захисника і захисниці України гвардійці провели інформаційно-просвітницьку роботу на тему героїки України та звитяг українського народу під час захисту незалежності й територіальної цілісності держави.

Чернігівські нацгвардійці провели учням місцевих ліцеїв заняття з надання домедичної допомоги при пораненнях та відпрацювали на практиці накладення турнікета. Ліцеїсти мали змогу приміряти військове спорядження та дізнатися про переваги навчання в Національній академії Національної гвардії України.

Гвардійці надали інформацію, щодо проходження військової служби за контрактом та отримання освіти у вищому навчальному закладі НГУ. Ліцеїсти дізналися про такі важливі аспекти навчання як: соціальний захист та фінансову підтримку, організацію навчання й спеціальності, за якими навчаються в Національній Академії, а також дозвілля курсантів.
«Вагомою перевагою навчання в НА НГУ – це можливість безкоштовно здобути вищу освіту та стати досвідченим офіцером, готовим захищати Україну», – зазначив гвардієць Олександр.
На Київщині нацгвардійці провели уроки мужності у підшефних навчальних закладах. 

Військовослужбовці розповіли про свою участь у бойових діях під час відсічі широкомасштабної агресії російських окупантів, поділились спогадами про початок війни та бої, які запам’ятались найбільше.

«Найважче було те, що ця війна не вписується ні в які підручники про війну. Вона нова і сучасна. Тут застосовуються БПЛА, є авіація і є достатня кількість боєприпасів у супротивника. Дуже важко це аналізувати й працювати під цим, ти маєш пристосовуватись у ході бойових дій для того, щоб виконати поставлене завдання», – розповів під час уроку мужності бойовий медик Максим Кіріченко.

Гвардійці запевнили присутніх на патріотичних уроках, що боротьба буде тривати до нашої перемоги, до визволення усіх окупованих територій України та подякували за підтримку.

«День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям – працювати, творити, навчати та виховувати дітей. Це свято – ще одна можливість подякувати за захист нашим військовим. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі служать у Силах оборони. Дякуємо їм за наш захист та самопожертву в ім’я Батьківщини», – сказав у завершенні заходу директор одного з навчальних закладів Київщини Володимир Динько.

Також відкритий урок мужності та патріотизму провели закарпатські нацгвардійці для учнів одного з ужгородських ліцеїв. Інструктори показали дітям інженерні боєприпаси та найбільш розповсюджені зразки зброї.

Нацгвардійці показали дітям основні елементи надання першої домедичної допомоги. Розповіли як правильно накласти турнікет і евакуювати пораненого в безпечне місце. Ці речі рятують життя наших захисників на полі бою. А після ознайомлення з засобами захисту нацгвардійців, школярам продемонстрували сучасний мультимедійний тир.
 
«Тут діти вчаться тримати правильно зброю, прицілюватися та вести вогонь. Ці зразки зброї є ідентичними зі справжніми автоматами й пістолетами: та ж сама маса, натиск на спусковий гачок, прицілювання. Ніякої різниці немає. На екрані людина бачить ціль і стріляє. Тільки замість патронів тут лазерний сигнал. Всі влучання і промахи фіксуються на комп’ютері й ми отримуємо точні результати стрільби», – розповів інструктор Нацгвардії Михайло Ляшенко.
Школярі зізнаються, такі уроки дуже цікаві. Кажуть, такі зустрічі корисні та потрібні у наш час.

Війна формує та гартує українську націю. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу та незалежність, національну гідність. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.
 

За матеріалами військових частин Західного ОТО та Північного ОТО

Перейти до вмісту