Нацгвардійці Західного ОТО пройшли психологічну реабілітацію за програмою декомпресії - НГУ

Нещодавно нацгвардійці Західного ОТО, які повернулись зі зони активних бойових дій проходили психологічну декомпресію як одну з форм реабілітації військовослужбовців до мирного життя та збереження психічного здоров’я, необхідного для перемоги над окупантом. Протягом трьох днів у відносній безпеці в зонах рекреаційного типу з військовослужбовцями, які були свідками психотравмуючих ситуацій проводилась оцінка ризиків психологічної травматизації за протоколами, які вже пройшли апробацію у наших західних партнерів, надавалась психологічна підтримка та консультування з метою відновлення психоемоційного стану. Також програма включала в себе заходи, орієнтовані на релаксацію, зняття емоційного та фізичного напруження. Людський ресурс – є найціннішим для України, який важливо своєчасно відновити, адже, на відміну від фізичних – вони набагато важче загоюються.

«Я вперше був учасником такої програми і, зізнаюся, вона мені стала дуже помічною. Офіцери-психологи не просто допомогли мені психоемоційно розвантажитися, вони навчили мене як не привносити наслідки війни в сім’ю. Після короткого періоду відновлення я знову буду готовий виконувати повернутися на фронт, щоб продовжувати звільняти наші землі від окупантів». – розповідає солдат Сергій, котрий призваний до лав НГУ за мобілізацією.

Психоемоційне здоров’я військових і цивільних українців – це критичний чинник нашої обороноздатності, а також запорука ефективного відновлення української економіки.

До слова, дружина Президента України Олена Зеленська ініціювала проєкт «Національна програма психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок воєнних дій агресора». В рамках проєкту міжнародні експерти разом з українськими колегами провела екстра-навчання для досвідчених фахівців у сфері психічного здоров’я сектору безпеки і оборони України, серед яких була і начальник відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу Головного управління НГУ полковник Олена Іванова.

Перейти до вмісту