Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді України Олени Зеленської - НГУ

Війна в Україні неминуче збільшує численність постраждалих від агресивних і насильницьких дій російської федерації. Майже у кожній українській родині є воїн, який несе на собі біль поранень та утрат. Психічні травми не є менш небезпечніші, ніж фізичні, бо часто непомітні на перший погляд. Саме тому психологи Національної гвардії України постійно перебувають разом з нашими воїнами та супроводжують їх під час виконання бойових завдань. Вони допомагають тим хто на фронті, тим хто готується туди їхати і тим, хто повернувся, щоб відновитися. Міцний та стабільний психоемоційний стан військовослужбовців Нацгвардії – це запорука якісного виконання службово-бойових завдань, зрештою, це запорука нашої перемоги. Розуміючи це, ми докладаємо всіх зусиль, щоб робота психологічних служб НГУ відповідала найсучаснішим світовим технологіям.

Дружина Президента України Олена Зеленська ініціювала проєкт «Національна програма психологічної допомоги населенню, що постраждало внаслідок воєнних дій агресора» та міжнародну співпрацю з Державою Ізраїль у сфері надання психологічної допомоги.

У розвиток домовленостей між першою леді України Олени Зеленської та першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог, провідна ізраїльська організація у сфері надання психологічної допомоги Israel Trauma and Resiliency Center (NATAL) провела екстра-навчання для досвідчених фахівців у сфері психічного здоров’я сектору безпеки і оборони України, серед яких була і начальник відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу Головного управління НГУ полковник Олена Іванова. В умовах війни для фахівців з психічного здоров’я набуття знань щодо кращих світових практик роботи з людьми, які пережили травматичні події, є вкрай актуальним.

В ході навчання психологи ознайомилися з низкою тем: стресу і гострої стресової реакції, травми, зокрема першої допомоги при психотравмі. Докладно опрацювали тему посттравматичного стресового розладу (ПТСР), якій були присвячені окремі заняття. Ознайомилися з методами допомоги постраждалим від насильства під час війни, з методиками запобігання вигоранню, розібрали як працювати з військовими, ветеранами, цивільними, медиками, правоохоронцями. Окрему увагу приділили методиці резильєнтності, тобто психологічної пружності. Усі здобуті знання були відпрацьовані на практичних заняттях. Також фахівці ознайомилися з ізраїльським досвідом реформи у сфері психічного здоров’я.

У подальшому отримані знання будуть впроваджені психологами НГУ у своїх структурних підрозділах. Таким чином наші фахівці зможуть ознайомитися з кращими світовими практиками і досвідом та використовуватимуть їх у роботі з військовослужбовцями щодо мінімізації наслідків пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.

«Державне рішення створити національну програму збереження психічного здоров’я – ознака мудрості, далекоглядності і високої гуманності нашого керівництва. Недаремно військових психологів Ізраїлю називають «офіцерами душі». Найпотужніша команда професіоналів України отримала досвід ізраїльських колег. Я мала честь бути серед них. Дякую за високу оцінку професійності та покладеної відповідальності за реалізацію напрацювань та ідей» – зазначила начальник відділу психологічного забезпечення ДП ГУ НГУ полковник Олена Іванова.

Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Відділ психологічного забезпечення департаменту персоналу ГУ НГУ

Перейти до вмісту