Нацгвардійці з усіх куточків України святкують Водохреща - НГУ

Водохреща – одне з найбільших християнських свят, яке здавна святкують в Україні та яке є заключним у різдвяно-новорічному циклі. Нацгвардійці з різних куточків країни, звичайно ж, не залишилися осторонь. 

У Львові освячення води відбулось на площі Ринок, поблизу Ратуші. Тут зібрались священнослужителі усіх конфесій, містяни, гості міста, військовослужбовці різних родів військ, серед яких і нацгвардійці. Опісля освячення кожен охочий мав змогу набрати святої води та принести її до домівки. 

Рівненські нацгвардійці напередодні свята взяли участь у спільній молитві за перемогу України й обряді освячення води. Зранку капелан отець Іван Хміль провів богослужіння у капличці.

Для нацгвардійців 27 Печерської бригади військовий капелан також провів святковий молебень. Після молитовної частини заходу було проведено обряд освячення води та окроплення нею особового складу. 

Чернігівські гвардійці разом з капеланом помолилися  за скорішу перемогу нашої країни у боротьбі з російським окупантом та настання довгожданого миру в Україні.

Бійці 50 полку Нацгвардії, які дислокуються на Франківщині, зустріли свято біля парафіяльно-гарнізонного храму Різдва Христового. Вони взяли участь у Богослужінні, молитві та обряді освячення води.

Спільна молитва для мене є вираженням єдності та зарядом сили та впевненості у тому, що ми разом з Богом і подолаємо всі труднощі на нашому шляху. Окроплення свяченою водою на Йордана для мене символізує обновлення і чистоту. Коли ми приймаємо цю священну воду, ми віддаємо свою віру та надію на захист вищої сили. Це стає своєрідним ритуалом перед важливими подіями або битвами, який підсилює нашу внутрішню силу та рішучість, – ділиться думками гвардієць.

У бригаді “Червона Калина” відбулось Богослужіння та освята води з нагоди Водохреща, яке вперше відзначалось за новоюліанським календарем. Богослужіння провів військовий капелан бригади отець Орест. Під час Богослужіння згадали також героїв бригади, які віддали своє життя, захищаючи Україну. Після освяти води отець Орест окропив нею бійців бригади “Червона Калина”.

“Хочу привітати бійців бригади, які сьогодні захищають нас від підступного ворога, зі святом Водохреща. Ми обов’язково переможемо, бо з нами Бог”, – заявив отець Орест.

Шановні гвардійці, на цьому святі Хрещення Господнього, бажаю вам єднання та силу, подібну тій, яку випромінював Ісус Христос. Нехай Бог благословить вас та наповнить світлом і любов’ю, як вода Йорданська наповнила серце Спасителя, так нехай Божа любов огортає кожного з вас  в день Його хрещення, – побажав отець Юрій.

Групи інформації та комунікації Західного та Північного ОТО 

Перейти до вмісту