Нацгвардійці взяли участь у забігу присвяченому пам’яті Героя України Вадима Зеленюка (ВІДЕО) - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України, їхні рідні та близькі, а також небайдужі громадяни взяли участь у масовому забігу, щоб вшанувати пам’ять загиблого нацгвардійця, бійця спецпідрозділу «Омега» Героя України майора Вадима Зеленюка.

Офіцер з 2014 року брав активну участь в антитерористичній операції (потім ООС) на сході України, а після повномасштабного вторгнення майор Зеленюк продовжив захищати Батьківщину в найгарячіших точках – від Київщини до Донбасу. Під час відбиття чергового наступу ворога поблизу Авдіївки Вадим Зеленюк отримав поранення несумісне з життям. В тому бою він знищив дві одиниці техніки ворога та 14 загарбників.

«Ці дистанції символізують спільний шлях, який єднає нас у боротьбі за нашу незалежність. Нехай цей захід стане нагадуванням наскільки важливо бути сильними, єдиними, непохитними у прагненні до перемоги. Нехай пам’ять про Героїв завжди буде у наших серцях і надихає нас на нові подвиги!», – промовив тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом полковник Валентин Острижний.

Для вшанування пам’яті Героя невипадково був обраний формат забігу. За життя гвардієць активно займався спортом, був кандидатом у майстри спорту з дзюдо, майстром спорту України з боротьби самбо. Вадим Зеленюк намагався постійно вдосконалювати свої навички, пишався тим, ким він був і ніколи не відступав. Він був прикладом стійкості духу за життя і залишився ним попри смерть.

 

«Вадим був дуже надійним другом, справжнім воїном, бойовим побратимом. Ми всі його дуже любили, дуже поважали. Він був одним з найкращих, завжди нас надихав на подвиги і хотів перемоги. Весь наш підрозділ «Омега», які тут на місці в честь його пам’яті пробігли крос», – розповів побратим Вадима Зеленюка Бамбіно.

За полеглого офіцера військовослужбовці пробігли дистанцію в 5 кілометрів, а діти, які прийшли разом із гвардійцями – 200 метрів.

 

«Ми безмежно вдячні усім присутнім за те, що ви підтримуєте нас батьків, розділяєте з нами біль втрати сина, організувавши такий захід в пам’ять про нього. Він був дуже добрим, люблячим сином, найкращим сином на землі. Завдяки такій зустрічі ми віримо, що Вадим серед нас. Світла пам’ять йому і всім загиблим воїнам, які віддали життя, захищаючи нашу рідну землю», – звернулась до присутніх мати Вадима Ніна Семенівна.

Наші Герої не вмирають, доки ми про них пам’ятаємо. Та лиш пам’яті мало – утверджувати їхні цінності, говорити про здобутки та внесок в боротьбу, вести справу, за яку вони не пошкодували віддати життя.

Ми продовжуємо гартувати свою волю, тренувати тіло та щохвилини бити ворога на фронті. На честь всіх загиблих побратимів, за невинно вбитих, закатованих, за всі зруйновані українські сім’ї.

За матеріалами з військових частин

фото Віталія Сича

відео Віктора Петриченка

 

Перейти до вмісту