Нацгвардійці взяли участь у відборі до збірної України на US Air Force Trials - НГУ

Відбулися триденні Всеукраїнські змагання Повітряних Сил США 2023 (United States Air Force Trials) серед ветеранів війни та військовослужбовців Сил оборони України, які отримали травми, поранення чи захворювання під час захисту України. Вони змагалися у 8 видах адаптивного спорту: стрільба з лука, легка атлетика, велосипедний спорт, паверліфтинг, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання та баскетбол на візках. Серед учасників були й військовослужбовців Національної гвардії України.

«На цих змаганнях Національну гвардію України представили 20 гвардійців. Наші хлопці виступили в усіх видах адаптивного спорту. Для кожного з них це чудова можливість пройти не тільки фізичну, а й психологічну реабілітацію», – розповів заступник начальника відділу фізичної підготовки Департаменту професійної підготовки ГУ НГУ полковник Ігор Орленко.

Всеукраїнські змагання Повітряних Сил США 2023 проходили за підтримки Міністерства у справах ветеранів України. Цьогоріч вперше було проведено такий формат, коли перед змаганнями відбувся майже двотижневий навчально-тренувальний збір.

«Як показала практика, що це якраз хороший алгоритм, коли спочатку ветерани спробують свої сили, тренуються, а далі можуть перейти до змагань. Так, як зараз у наших хлопців і дівчат у більшості немає можливості тренуватися і готуватися, такі збори – це можливість зібрати ветеранську спільноту, розширювати її. Дякую нашим тренерам, що надихають і допомагають нашим учасникам, особливо тим, хто вперше бере участь», – зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець.

Для участі у відборі до Національної збірної України United States Air Force Trials надійшло понад 250 заявок від українських ветеранів та ветеранок. За результатами змагань буде сформовано Національну збірну України із 30 учасників, яка представлятиме нашу країну на Міжнародних змаганнях United States Air Force Trials. Вони проходитимуть у березні 2024 року у Лас-Вегасі, штат Невада, США.

Пресслужба НГУ,

Міністерство у справах ветеранів України

Перейти до вмісту