Незалежність України – головна мета нашої надважкої боротьби сьогодні. Мужність наших героїв, їхня жертовність і щоденні подвиги надихаються віковою традицією змагань українських воїнів за незалежність і свободу нашої Батьківщини.
Військовослужбовці Національної гвардії разом з іншими підрозділами Сил оборони приєдналися до урочистостей з нагоди 32-ї річниці Дня Незалежності України.
День Незалежності в Ужгороді традиційно почали зустрічати рано-вранці. Нацгвардійці долучилися до молебню на площі перед місцевим кафедральним собором. Разом з представниками місцевої влади, духовенства та громадськості військовослужбовці молилися за Україну, перемогу та мир. Також офіцери Нацгвардії поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку і вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих захисників України.
У Львові на Личаківському кладовищі також вшановували пам’ять борців за волю України. Родичі полеглих героїв разом з їхніми бойовими побратимами, керівниками області та міста, духівництвом та іншими представниками громадськості взяли участь в урочистому молебні та покладанню квітів до могил захисників.
«Для нас День Незалежності – це день радості, – розповідає Нацгвардієць Олександр, – Наша держава міцна і вільна й ми повинні це цінувати й продовжувати її зміцнювати. А ще у цей день ми згадуємо наших бойових побратимів, котрі віддали заради Незалежності найцінніше – своє життя. Тому сьогодні ми вшановуємо пам’ять побратимів і дякуємо їм за те, що Україна вільна».
Також у Львові, Тернополі, Луцьку та Рівному нацгвардійців нагородили державними та відомчими нагородами за зразкове виконання службового обов`язку та бездоганну військову службу.
Військовослужбовці чернівецького підрозділу НГУ взяли участь в урочистостях на Центральній площі Чернівців. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто ціною власного життя виборював незалежність України. До пам’ятника Кобзареві поклали квіти, а до стели загиблих Героїв – лампадки.
У Хмельницькому нацгвардійці вшанували полеглих за волю і незалежність України покладанням квітів до меморіалів та місць пам’яті. Також за проявлену мужність, відвагу, високий професіоналізм та самовідданість проявлені при виконанні службово-бойових завдань бійці отримали відзнаки від командування військової частини та подарунки від місцевих органів влади.
Відеопривітання до Дня Незалежності України від військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.
На Франківщині до Дня Незалежності України всі охочі бігуни зібралися разом для патріотичної та важливої події року – благодійного забігу “Вишиванка IF RUN 2023”.
В забігу також взяли участь військовослужбовці 50 полку Нацгвардії, які завжди стоять на сторожі національної безпеки. Гвардійці приєдналися до забігу, демонструючи не лише свою фізичну підготовку, але й невербальний символ підтримки для всіх, хто зараз захищає країну.
«Такі події підтримують дух товариства та відчуття гордості за свою країну. Вони нагадують нам, що ми всі – частини чогось більшого, і наша спільна підтримка має величезне значення. Такий забіг є можливістю не лише підтримати побратимів, а й показати, що ми готові приймати виклики та разом подолати будь-які перешкоди», – ділиться думками гвардієць Максим.
Маленькі українці відповіли на питання нацгвардійців з Рівного “Що таке Незалежність?”
“Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.”
Зі святом, рідненька.
З Твоїм Днем Незалежності.
Зробимо усе, щоб тебе вберегти.
З Днем Незалежності України! Разом ми сильні!