Нацгвардійці провели заняття з домедичної підготовки для учнів столичної школи - НГУ

Офіцери відділу цивільно-військового співробітництва Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України відвідали учнів спеціалізованої школи № 76 ім. Олеся Гончара та організували проведення заняття з домедичної допомоги в умовах воєнного стану.

Навчально-тренінгове заняття провів досвідчений бойовий медик на позивний Байкер, за плечима якого багаторічна медична практика і не одне врятоване життя. Він теоретично та на практиці  розповів школярам, як допомогти людині в тій чи іншій ситуації до приїзду швидкої допомоги. Діти вчилися оцінювати стан потерпілого і визначати, якої допомоги він потребує найперше.

Заняття було надзвичайно цікавим та корисним для усіх присутніх, адже вони мали змогу не лише почути правила надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, а й відчути себе справжніми рятувальниками. На спеціальному манекені школярі вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, непрямий масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечу тощо. Діти в парах відпрацьовували алгоритм накладання джгутів (турнікетів), тампонади, тиснучих пов’язок. Слухачі ставили запитання та активно брали участь у тренінгових заняттях.

«Такі заходи вкрай важливі. Школярі отримали дуже корисну інформацію, здобули потрібні навички. Та найголовніше, що зрозуміли слухачі – це те, що важливо точно визначити симптоми та, не гаючи часу приймати рішення щодо  дій. Люди часто гинуть через  неспроможність людей вчасно надати їм допомогу та відсутність елементарних медичних знань. Тому варто знати, як зберегти своє здоров’я та здоров’я інших людей» – підсумувала начальник групи забезпечення заходів  цивільно-військового співробітництва підполковник Алла Клачко.

Відділ цивільно-військового співробітництва Іміджево-видавничого центру НГУ

Перейти до вмісту