Нацгвардійці проходять комплексну бойову підготовку (ВІДЕО) - НГУ

Бійці військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання постійно вдосконалюють бойові навички, навчаються і проходять фахову підготовку. Як і в реальних бойових умовах, зазвичай, навчання проходять комплексно, з елементами тактики, вогневого, медичного і психологічного тренінгу.

Моделювання ситуацій ведення бою та допомоги постраждалим є одним із методів, які використовуються під час підготовки гвардійців до дій в умовах вираженого стресу. Мета такого моделювання полягає у створенні реалістичних ситуацій, які допоможуть учасникам тренування розвинути навички управління, надання психологічної допомоги та медичної евакуації потерпілих у небезпечних та екстремальних умовах.

На навчаннях гвардійці відтворили декілька ситуацій, які потребують допомоги на полі бою, а саме: поранення й евакуація командира підрозділу, прийняття командування і координація ведення бою сержантом, штурмові дії з захоплення будівлі. Створення умов, схожих на бойові ситуації, з використанням звукових ефектів, диму, імітації ведення вогню, плачу постраждалих дітей та жінок, забезпечило відчуття реальності подій.

Учасники навчання відпрацьовували прийоми управління стресом, надання психологічної допомоги собі та оточуючим, вчилися приймати рішення в екстремальних умовах та в стислі строки.

«Така підготовка дозволяє покращити навички спільної роботи психологів, інструкторів, командирів і підлеглих. Ми навчаємо ефективно використовувати власні ресурси та розвивати стратегічне мислення. До даного тренування спеціально були залучені військовослужбовці із різних підрозділів, що не пройшли бойове злагодження. Це дозволило ще більше наблизити обстановку до реальної. В ході заняття ми задавали нові умови й несподівані «повороти» сценарію з метою дослідження безпосередніх реакцій та рішень гвардійців. І тим більша заслуга хлопців, що вони з честю і максимально ефективно подолали всі труднощі й виконали всі поставлені завдання. Спонтанні зміни в ході тренування допомагають в подальшій діяльності знизити рівень стресу та тривоги учасників, оскільки вони можуть отримати досвід роботи в умовах, максимально наближених до реальних, та зрозуміти, як упоратися з подібними ситуаціями», – пояснює керівник заняття підполковник Юлія Макєєва.

Нестандартним методом тренування навичок стресостійкості та тактичної медицини особового складу стало завдання надати екстрену медичну допомогу «ворогові». Така ситуація порушує цілу низку психологічних факторів: протиріччя морального характеру, внутрішня боротьба, розуміння військового обов’язку, задіяння вольових зусиль тощо. Подібні ситуації вчать діяти на покращення рівня власного професіоналізму, швидкій оцінці та управлінню життєво важливими станами, правильному використанню медичних засобів, а також відповідності міжнародним нормам та протоколам.

«У якийсь момент мені стало так важко, і фізично, і морально. Я чув голоси жінок і дітей, плач, мені хотілося все це припинити, хоч і розумів, що вони не справжні. Але я подумав, що моїм побратимам на передовій ще важче, і припинити весь жах, що твориться, ми можемо тільки своїми зусиллями. Це розуміння дало мені сили дійти до кінця і виконати всі поставлені задачі», – так описує свої враження гвардієць Андрій.

Після тривалого психічного і фізичного навантаження учасники заняття зібрались для підбивання підсумків з елементами дебрифінгу. Бійці отримали можливість обговорити гострі моменти, виразити свої почуття, підтримати й відзначити гарну роботу одне одного.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту