Нацгвардійці по всій Україні вшановували пам’ять ліквідаторів на ЧАЕС - НГУ

14 грудня щороку в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 37 років тому завершилося будівництво «Укриття» – саркофага над зруйнованими четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Найбільша техногенна катастрофа в історії людства сталася 26 квітня 1986 року. Із забрудненої території було евакуйовано 300 000 осіб, радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб.

Евакуацією населення та боротьбою з наслідками аварії займалася велика кількість людей, за якими згодом закріпилася загальна назва «Ліквідатори».

В церемонії вшанування пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС по всій Україні брали участь представники силових структур, представники відомчих та культурних установ, безпосередньо самі учасники трагедії і члени їх сімей, які постраждали або були учасниками-ліквідаторами.

В умовах повномасштабної агресії з боку російської федерації над Україною знов нависла ядерна та радіаційна небезпека. Спроби шантажу ядерною зброєю нагадують нам про страшну катастрофу.

Завдяки нашим Захисникам і Захисницям агресору не вдається втілити свої підступні плани.

До пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи присутні поклали квіти на знак пошани тим, хто ризикуючи своїм життям, відроджував обпалену радіацією землю.

«Сьогодні ми схиляємо голови у пам’ять перед Героями, які усвідомлено й жертовно віддали своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і своїм народом. Саме ліквідатори зупинили поширення катастрофи не лише на території України, а й сусідніх держав, – коментує заступник командира 45 полку Національної гвардії підполковник Євстахій Моспан. –

Після завершення офіційних заходів відбувся молебень, під час якого військові капелани Нацгвардії помолились за здоров’я ліквідаторів та за упокій тих, хто віддав власне життя, виконуючи завдання з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

Перейти до вмісту