Сталева готовність: нацгвардійці бригади «Спартан» вдосконалюють свої навички - НГУ

Воїни 3 бригади оперативного призначення «Спартан» постійно відточують свою майстерність. На одному з полігонів у Запорізькій області гвардійці вправлялися у стрільбі з СПГ-9.

СПГ-9 – грізна зброя, яка призначена для ураження танків, артилерії та інших броньованих цілей противника, також може використовуватись і для знищення вогневих засобів ворога та живої сили. В ході активних бойових дій на Запорізькому напрямку гранатомет неодноразово застосовувався підрозділами бригади під час відбиття атак і штурмових дій російських військ у ближньому бою.

«Ворог дуже не любить, коли ми починаємо працювати з СПГ по ньому, адже варіантів використання дуже багато. Гранатомет може стріляти як осколковими, так і кумулятивними снарядами. Осколковими можна зробити постріл на відстань чотири з половиною кілометри, а вже кумулятивні використовуємо для прямого влучання», – зазначає нацгвардієць на позивний Молодий.

Бійці тільки повернулися з виконання бойового завдання, але одразу відправились на полігон, щоб підвищувати свою злагодженість, адже якщо розрахунок вміє працювати швидко і розуміє поставлені задачі, то ефективність цієї зброї на вищому рівні.

«Розрахунок складається з чотирьох осіб і у кожного є своя задача і ми маємо працювати як один злагоджений механізм. В нашій роботі також дуже важливою є мобільність, тобто відпрацьовуємо та змінюємо позицію, бо противник постійно намагається виявити нас», – додає Молодий.

Основну увагу на тренуванні приділяють точності пострілу, правильному наведенню на ціль. Прицілювання включає у себе багато факторів, від рельєфу місцевості до погодних умов.

«Виходячи на позицію, ми розуміємо, що від нас хочуть та яке завдання перед нами стоїть, але завжди знаємо, що додаткові тренування ніколи не завадять, що свої знання та вміння можна вдосконалювати до безкінечності й дуже добре, що ми маємо змогу регулярно підвищувати свою ефективність. Чим краще ми підготуємось тут на полігоні, тим результативніше будемо нищити ворога та звільняти нашу землю», – каже Молодий.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту