На захисті неба: бойове чергування антишахідних розрахунків Криворізької бригади - НГУ

Окупаційні війська рф активно застосовують іранські дрони “Шахіди” проти українського народу. Нацгвардійці щоденно чітко та злагоджено працюють по ворожим цілям.  

Дмитро – військовослужбовець підрозділу протиповітряної оборони. Він брав участь у звільненні окупованих населених пунктів Херсонської області у складі зенітно-ракетного розрахунку. Його завданням було пильнувати ворожі повітряні цілі та прикривати своїх побратимів з неба. Сьогодні Дмитро у складі антишахідного розрахунку охороняє небо Криворіжжя.

«Один “шахід” може нести заряд до 30 кг тротилу в залежності від модифікації. І навіть якщо ти його не бачиш, то можеш почути на відстані одного-двох кілометрів», – розповідає нацгвардієць Дмитро.

Звук дрону-камікадзе типу Shahed важко сплутати з чимось іншим. Працюючий двигун «шахіда» можна почути на відстані до двох кілометрів – це змішаний звук газонокосарки та мопеда, розповідають бійці антишахідних груп Криворізької бригади Національної гвардії. Саме за цю специфічність Shahed в народі прозвали «мопедом».

«Після оголошення повітряної тривоги у нас є максимум 15 хвилин для того аби зібратися та доїхати до нашої позиції. Там ми готуємося до знищення повітряного противника, розкладаємо кулемети так, аби житлові будинки в жодному разі не потрапили у сектор вогневого ураження», – підкреслює військовий.

Завдання антидронного розрахунку – вести кругову оборону. Допомагає їм у цьому спеціальна антидронова рушниця, яку нацгвардійці використовують під час бойового чергування, а також прожектор для відстежування руху «шахіда» в нічний час.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту