На вірність народу України: Чим та як живе службовий пес «МАКС» у лавах Національної гвардії - НГУ

Як тільки не називали цього службового собаку: і військовополоненим, і трофейним, і денацифікованим, але для гвардійців пес «Макс» за цей час став як рідним. Він кожен день вчить українські команди і працює над удосконаленням своїх навичок.

Його українська історія розпочалася приблизно місяць назад, з того моменту, коли бідолашного пса кинули напризволяще окупанти. Рятуючи свої нікчемні життя, вони забули про братів своїх менших. Та це і не дивно, адже у рашистів немає нічого святого.

Блукаючи лісами декілька тижнів пес потрапив до одного із селищ Миколаївщини, де його прихистила сім’я небайдужих місцевих жителів.

«Одна із жінок відгодувала його та виходила. Він сильно схуд і змарнів. Після недовгої адаптації, люди зателефонували нам і запропонували забрати Макса служити Україні», – розповідає військовослужбовець з позивним «Рідік», який є наставником нашого чотирилапого героя.

Наразі службовий собака вже пройшов певну перепідготовку. До речі Макс унікальний пес – він набагато більший, ніж зазвичай собаки його породи. Раніше він розумів тільки коли до нього звертались російською, проте зараз,  вже досконало знає команди українською мовою.

«В лавах Нацгвардії Макс вже приступив до своїх службових обов’язків. Основні задачі перевірка громадян на блокпостах і пошук диверсантів. Собака цієї породи, а саме “бельгійська вівчарка”, має дуже добру, майже ідеальну пам’ять. Надалі ми хочемо навчити його навичкам пошуку вибухонебезпечних предметів та людей», – говорить кінолог.

Сьогодні Макс вже знайшов багато нових друзів серед нацгвардійців та разом з ними досить якісно справляється із поставленими завданнями – ловить рашистську нечисть та очищає від неї Українську Землю. Але саме головне, що відтепер він має справжню міцну військову родину. 

Текст Дмитро Горбачик,

фото Світлана Вовк та Дмитро Горбачик

Перейти до вмісту