На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому нацгвардійцю бригади “Червона Калина” (ВІДЕО) - НГУ

У Калинівці на Вінниччині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику 14 бригади оперативного призначення «Червона калина» капітану Сергію Перегончуку. Її встановили на фасаді гімназії, де він навчався.

Після урочистого відкриття рідні загиблого воїна посадили дуб – у пам’ять про оборонця.

Капітан бригади “Червона калина”, командир взводу – Сергій Перегончук загинув 26 лютого 2023 року у боях за село Спірне на Донеччині. Йому було 45 років.

«Ми всі були в підвалі, а радіостанція туди не діставала – стояла вище, на сходах. І, коли працювала артилерія, він піднявся нагору, бо його викликали. Прилетів снаряд 152-го калібру. Осколок влучив йому в шию», – розповідає побратим захисника, військовослужбовець Юрій.

За його словами, Сергій був надійним побратимом та хорошою людиною.

«Служив із Сергієм ще із 2021 року, як тільки прийшов у лави Нацгвардії. Ми з ним разом виїжджали на Київщину, у Київ. Завжди з людьми був, завжди допомагав, як потрібно. Людина щира», – каже Юрій.

Гвардієць похований на Алеї героїв міського кладовища. Сюди дружина Сергія Перегончука – Ольга, приходить щотижня. Розповідає, що їхнє кохання зародилось на початку війни з Росією – у 2014-ому. Вона ж і забрала її чоловіка.

«Я не можу його згадувати без посмішки. Чоловік він був дуже уважний, дуже романтичний. Не забував ніколи про свята й дати. Сергій міг складати вірші просто на ходу про все: про камінчик, про травичку, про кожного. Він дуже хотів жити, хотів любити. Залюблював мене, дітей. Він був дуже гідним. Його гарно виховали й сам був дуже принциповим», – розповідає Ольга Перегончук.

Нагадаємо, що Сергій Перегончук загинув 26 лютого 2023 року в результаті артилерійського та мінометного обстрілу противника на Донеччині. Він був справжнім патріотом України, який став на захист її незалежності та цілісності ще у 2014 році.

Наказом командувача Національної гвардії України від 27 травня 2023 року старшому лейтенанту Сергію Перегончуку посмертно присвоїли чергове військове звання – капітан. Також нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни».

Перейти до вмісту