На Вінниччині відбувся благодійний фестиваль «Живий вогонь» для збору коштів бійцям бригади «Червона калина» - НГУ

На Вінниччині відбувся XIII Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий Вогонь». Цього разу він проводився для збору коштів на потреби бійцям 14 Штурмової бригади НГУ «Червона калина». Фестиваль мав особливе значення – символічне запалення «Живого вогню», як символ перемоги над ворогом.

Програма фестивалю була дуже насиченою. Виступи талановитих фольклорних колективів, хореографічних ансамблів та виконавців, тематичні локації, де народні майстри проводили майстер-класи зі стародавніх ремесел. Охочі могли потримати в руках зброю, приміряти форму, спробувати себе у бойових мистецтвах, сфотографуватися у фотозонах, насолодитися виступом українських артистів – це все і не тільки можна було побачити та почути. Вхід для всіх був безплатний, але гості свята могли задонатити на потреби 14 Штурмової бригади НГУ «Червона Калина». 

Також зі словами вдячності до всіх присутніх звернувся представник бригади «Червона калина» старший лейтенант Андрій Пукальський.

«Воїни нашої бригади постійно виконують бойові завдання на передових позиціях і наше з вами завдання – допомогти їм у цьому. Чи це буде матеріально-технічне забезпечення, чи партнерство у підготовці навичок наших воїнів – головне збереження життя наших найкращих, які захищають народ України. Дякуємо вам за підтримку. Разом здобудемо перемогу та збудуємо наше майбутнє у вільній, єдиній та незалежній державі. Слава Україні!», – промовив Андрій.

Не раз згадували наших захисників і дякували усім воїнам. Як зазначила директорка фестивалю «Живий вогонь» Ольга Маліновська, було легко організувати цей захід, адже сама ідея запалення живого вогню заради Перемоги є доволі актуальною та важливою.

«Перемоги хочуть всі. Всі про це мріють і роблять все, щоб її наблизити. Цього разу ми не мали фінансування, хвилювалися, як все має бути. Проте люди відгукнулися, і практично всі витрати на переїзди, облаштування були за рахунок учасників. Навіть сьогоднішні хедлайнери «SPIV BRATIV» співають безоплатно. Усі зібрані кошти передаємо нашим бійцям 14 Штурмової бригади “Червона Калина”. Дякуємо всім хто прийшов та долучився», – каже Ольга.

Після рок-концерту учасники фестивалю запалювали вогонь. Це і була найбажаніша родзинка цього вечора. Видобування вогню відбувалося за стародавнім звичаєм. Люди ставали по обидві сторони спеціальної установки і без жодного сірника висікали іскру. Охочі чоловіки могли долучитися до цього процесу.

Як зазначили організатори, з давніх-давен, вогонь здобутий таким шляхом, вважався священним та очищав оселю від злих духів. Цього року «Живий вогонь» видобували заради нашої Перемоги та очищення української землі від ворога.

Зібрані під час фестивалю кошти передадуть на потреби 14 Штурмової бригади НГУ «Червона Калина», також відомої як Калинівська.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту