Нацгвардійці показали майстер-класи для дітей та дорослих, що виїхали з Маріуполя - НГУ

У Вінниці знову відчинив двері оздоровчий центр «Я-Маріуполь. Родина». Вже другий рік поспіль відпочити до дитячого табору приїжджають батьки з дітьми, які півтора року тому були змушені виїхати з окупованого Маріуполя. Такий центр для переселенців – єдиний в Україні. Протягом літа учасників чекають прогулянки, екскурсії та майстер–класи. Цікаве дозвілля маленьким маріупольцям влаштували і вінницькі гвардійці.

Військові інструктори, медики, кінологи навіть гвардійський оркестр приїхав у дитячий табір «Я-Маріуполь. Родина», який розгорнувся на околиці Вінниці. Для маленьких переселенців, які вимушено покинули своє рідне місто, військові підготували насичену програму. Перший згуртовує учасників – пес Кай. Службовий чотирилапий помічник разом з господарем демонструють малечі свої вміння та навички: виконують команди, затримують злочинців та фотографуються з охочими.

«Від такого неймовірного дійства я у захваті. Який же розумний цей пес. Знає кого лаяти, кусати, а з ким товаришувати. Мене також вдома чекає собака Джек. Він залишився у Маріуполі, не зміг виїхати з нами. Йому, як і мені, було дуже страшно», – пригадує маленький Павло. 

Хлопчику 7 років. У дитячому таборі для переселенців відпочиває з мамою. Родина й досі пам’ятає, як ховалися від обстрілів у підвалах будинків.

«Я хочу, щоб моя дитина забула про цей пережитий страх. Ми евакуювалися до міста Одеси. Кілька днів тому приїхали у містечко Вінниця, у цей прекрасний оздоровчий табір. Дякуємо усім організаторам, військовим, волонтерам, які зробили неймовірну роботу, дбаючи про наші потреби та забезпечуючи нам можливість відпочити та насолодитися моментом. Це дуже допомагає зняти стрес», – сказала мама Павла, Яна.

Далі урок – тактичної медицини. Діти разом з батьками ретельно вчаться надавати першу невідкладну допомогу. Адже впевнені, що ці знання їм обов’язково знадобляться.

«Вітаю, діти! Сьогодні підготував корисний урок, присвячений тактичній медицині. Хочу розповісти вам про те, як важливо знати основи медичної допомоги в екстремальних ситуаціях. Основні знання, які ви повинні мати, включають зупинку кровотечі, накладання пов’язки або шинування переломів, а також надання штучного дихання, якщо потрібно», – розповів інструктор Нацгвардії Михайло.

Вишикувалися в чергу і до інструктора з бойової підготовки. З цікавістю малеча та дорослі розбирали та збирали зброю, приміряли каску та бронежилет.

Зустріч з дітьми завершили патріотичним концертом військового оркестру. Діти підспівували гвардійцям та щиро дякували за візит.

«Концерт захопливий, до сліз. Раніше я і не думала, що так сильно можу любити свою Батьківщину “, – ділиться враженнями одна з переселенців.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту