На Слобожанщині презентували книгу-календар «Харків – фортеця» - НГУ

Вперше за 17 років існування проєкту в ньому представлені військові – зокрема 5-та Слобожанська бригада НГУ.

Видання 2024 року присвячене не окремому видатному харків’янину, або, як кажуть на Слобожанщині, харківцю, а одразу всьому Місту – Герою, якому у 2024 році виповнюється 370 років.

«Книга-календар щорічно готується в межах харківського проєкту «Великі земляки» корпорації «Консалтингова група «Рубаненко і партнери». Авторський колектив календаря “Харків – фортеця” – 27 харківців, об’єднаних творчим клубом «Гостинна на Дворянській»: видатні митці, журналісти, історики, краєзнавці, науковці, волонтери та представники інтелігенції Харкова», – розповідає ідеолог проєкту Людмила Рубаненко.

Матеріали до 370-річчя Харкова, наприклад, готували правнука видатного харківського архітектора Олексія Бекетова – Олена Рофе-Бекетова, яка відома багатьом військовим, як одна з керівниць Благодійного фонду «Харків з тобою», правнука відомого харківського історика, автора «Історії Харкова» Дмитра Багалія – лікар Ірина Гончарова-Багалій, харківський журналіст Пилип Дикань, історик Владислав Кронгауз, директор приватної садиби-музею «Українська хата», волонтер Олена Єлагіна, режисер Ірина Чемеровська, голова творчого клубу “Гостинна на Дворянській”, митець та дизайнер Володимир Ск!п (Скіпенко) та багато інших. Зазначимо, що всі автори проєкту є давніми та надійними друзями 5-ї Слобожанської бригади, які постійно підтримують гвардійців та допомагають їм.

53 сторінки-тижні містять наукові, освітні, мистецькі, історичні нариси з минулого і сьогодення, серед яких чимало оригінальних досліджень харківських істориків, науковців, журналістів.

Обрання партнерів щорічного документально-художнього проєкту “Великі земляки” залежить від теми, якій він присвячений.

Цього року організаторами – творчим клубом “Гостинна на Дворянській” та Корпорацією “Консалтингова група “Рубаненко і партнери” була прийнята пропозиція присвяти нову книгу-календар і низку тематичних виставок 370-річчю рідного міста-героя Харкова.

Видання отримало назву “Харків — фортеця”, а слово “фортеця” було вирішено використовувати в прямому та філософському його значенні.

Книга-календар структурована за розділами:

  • Історичне місто-фортеця Харків.
  • Харків – фортеця освіти.
  • Харків – фортеця науки.
  • Харків – фортеця культури та мистецтва.
  • Харків – фортеця українського відродження.
  • Харків – центр розвитку підприємництва.
  • Харків у 1-й та 2-й світових війнах.
  • Місто-фортеця Харків у російсько-українській війні.
  • На згадку про цікавинки Харкова.

«Підготовку першого розділу взяли на себе дослідники історії Слобожанщини, для другого – сьомого та дев’ятого розділів матеріали готували фахівці у цих сферах діяльності разом з музейниками та нащадками відомих у Харкові прізвищ. Для роботи над восьмим розділом вирішено було залучити учасників та очевидців подій героїчного сьогодення Харківщини. Саме тому організатори запросили у партнери проєкту “Харків — фортеця” військових, що боронять рубежі Харківської області – 5-ту Слобожанську бригаду НГУ» – розповідає Людмила Рубаненко.

Як зазначають автори, колектив книги-календаря прагнув провести паралелі між минулим рідного міста і сьогоденням, показати взаємозв’язок між волелюбністю перших харківських поселенців і прагненням до свободи наших сучасників, послідовність у справах організації захисту містян і наслідування традицій новими поколіннями харківців, збереження пам’яті про героїчних предків і прихильність до історичних назв.

«Розповідь у новому виданні йде від Слобідських козацьких полків та їх знаних отаманів і полковників:  Івана Кривошлика, Григорія Донця-Захаржевського, Івана Сірка, до сучасних військових формувань, що стоять на захисті Харківщини від путінських агресорів: 5-ту Слобожанську бригаду НГУ, 92-гу окрему штурмову бригаду імені кошового отамана Івана Сірка та Харківську окрему бригаду тероборони» – пояснює появу сторінок, присвячених військовим, Людмила Рубаненко.

Презентація книги-календаря відбулась у Харкові в колі авторів, представників творчої та наукової інтелігенції. До участі були запрошені й бійці нашої 5-ї Слобожанської бригади НГУ.

«По-перше, для нас поява сторінки, яка присвячена нашій славетній бригаді, стала дуже приємною несподіванкою. Тим більш, що гвардійцям присвячений 40-й тиждень 2024 року, на який припадає 1 жовтня – День Українського козацтва та День Захисників та Захисниць України, – ділиться враженнями заступник командира 5-ї Слобожанської бригади по роботі з особовим складом полковник Артем Міщук, – По-друге, це величезна відповідальність перед усіма харківцями за їх віру в нас, довіру до гвардійців, допомогу нашій бригаді!»

Під час презентації гвардійці отримали авторські екземпляри книги-календаря зі словами вдячності, побажаннями скорішої перемоги над російськими загарбниками та автографами творчого колективу видання.

Один примірник книги-календаря вже переданий до музею 5-ї Слобожанської бригади, а ще два будуть передані від гвардійців та всіх харків’ян Командувачу Національної  гвардії України та начальникові Східного територіального об’єднання НГУ.

Служба інформації та комунікації 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України

Перейти до вмісту