На півдні «служба повітряної доставки» Червоної калини працює цілодобово (ВІДЕО) - НГУ

Наші оператори безпілотників розповідають, що їхня робота – це універсальна доставка. По-перше, вони доставляють необхідне побратимам на позиції за допомогою сучасних безпілотників. А по друге – вони доставляють смерть російським окупантам, як за допомогою ударних дронів, так і за допомогою артилерії, котру вони наводять і коригують.

Під прицілом сьогоднішнього матеріалу пілоти різних дронів батальйону оперативного призначення «Ягуар» бригади «Червона калина». З ними ми шукатимемо ворогів з повітря і запускатимемо до них наших «пташок».

Два пілоти – Масяня та Банкір настільки добре спрацьовані, що мають вже власні жарти, які зрозумілі тільки їм. Вони запускають «Мавік», аби побачити наскільки точно їхні колеги зроблять скид на визначену ціль. Запис екрану ведуть обов’язково, аби потім проаналізувати роботу та зафіксувати її.

Скиди робить інша група – вони керують FPV-дроном. Мавік вилітає раніше та фіксується поблизу зони ураження. FPV летить швидше, тому їх пілоти чекають команди саме від Масяні та Банкіра. В іншому ж місці, на прихованій позиції, обкладений обладнанням та в окулярах керує FPV-дроном гвардієць на псевдо Алім. Його очі зараз є очима дрона, тому усю інформацію навколо він сприймає виключно через слух.

Зараз хлопці працюють вдень, але мають плани і вночі. Коли стемніє, вони піднімуть в небо «Вампір». Це український ударний гексакоптер, який показує хороші результати саме вночі. За допомогою нього бійці вражають не тільки окупантів, але й їхню техніку. Екіпаж розповідає, що працювали і по ворожих танках, і по артилерійських установках. 

За роботою Вампіра вночі теж спостерігають за допомогою Мавіка, але вже обладнаного тепловізійною камерою. Mavic 3Т – це нічні очі цього підрозділу. Він допомагає не тільки корегувати вогонь у темну пору доби, а й активно проводити розвідку.

Гвардійці пояснюють, що розвідку за допомогою дронів їм легше проводити саме вночі, бо вони обладнані тепловізійними камерами. Вони активно виявляють скупчення живої сили противника, техніку, яка переміщається та навіть заміновані території. Вдень розвідка теж ведеться, але в поле зору камер потрапляє забагато зайвих деталей, а замасковану техніку та бліндажі важко виявляти вдень.

Наявності тільки дронів у підрозділі замало, щоб вони працювали ефективно. Має бути інтернет і додаткове обладнання, а головне – навчений екіпаж. У підрозділі розповідають, що набуті знання в тилу, в навчальних центрах чи у підрозділах – важливі. Та справжня майстерність приходить поруч з екіпажем, який має величезний досвід роботи в зоні бойових дій.

Більше про те, як служба гвардійської повітряної доставки відправляє окупантів у пекло – дивіться у нашому сюжеті:

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту