«На одного нашого бійця було 17 російських військових»: боєць Криворізької бригади розповів учням про захист Маріуполя - НГУ
20 травня в Україні неофіційно вшановують захисників Маріуполя, які тримали оборону міста протягом 86 днів.
У Центрі хмарних технологій у Кривому Розі відбулася онлайнконференція з одним із захисників Маріуполя – військовослужбовцем 21-ї бригади Національної гвардії Владиславом Кашенцем. 8 лютого 2022 року у складі ротної групи Владислав виїхав на ротацію на Донеччину та виконував бойові завдання спочатку на околицях Маріуполя, а згодом – тримав оборону міста.
«Перші обстріли почалися ще ввечері, 23 лютого, в районі Широкіного, що на відстані близько 40 кілометрів від самого Маріуполя. Тоді ми вже знали, що на нас з моря ідуть розвідувальний катер та 13 кораблів, серед яких був крейсер «Москва». Почалися ракетні обстріли з кораблів, пускали керовані та некеровані авіабомби, крилаті ракети, артилерія, танки. В березні вступили у взаємодію з озсп «Азов» та тримали оборону на агробазі, на Мелекінському напрямку. Допомагали нашій артилерії, корегували вогонь по ворогу. Було важко, адже була велика противага – один наш боєць проти 17 російських військових. Тим не менш, наші сили достатньо «потріпали» ворога та зменшили його можливості», – розповідає Владислав.
Протягом березня Маріуполь опинився у кільці, навкруги якого росія продовжувала нарощувати сили, перекидаючи техніку та живу силу з інших напрямків.
«Ворожі «пташки» постійно висіли над головою, тому потрібно було змінювати позиції чи не кожні 5 хвилин. Після одного з обстрілів я отримав осколкове поранення та знаходився на «Азовсталі». За час нашого перебування у Маріуполі кілька разів прилітали наші гелікоптери, що підвозили медикаменти, їжу, боєприпаси та евакуйовували поранених», – говорить гвардієць.
У грудні минулого року Владислав у рамках чергового обміну полоненими повернувся додому, пройшов лікування та нині продовжує реабілітацію.
Перейти до вмісту