На Луганщині загинув нацгвардієць Олександр Пилипчак, який боронив Україну 9 років - НГУ

Війна для військової частини 3035 Національної гвардії України розпочалась ще в 2014 році. Ця частина одна з перших приняла на себе оборону Слов`янська на Донеччині. З лютого 2022 року військовослужбовці військової частини боронять цілісність України на самих запеклих і важких напрямках – Бахмут, Авдіївка, Куп`янськ. Військовослужбовці частини 3035 нагороджені державними відзнаками за мужність, з них – 92 посмертно.

18 грудня 2022 року Україна втратила ще одного захисника Національної гвардії України солдата Олександра Пилипчака. 

Солдат Пилипчак був  стрільцем  2 відділення 2 взводу спеціального призначення 2 роти спеціального призначення батальйону спеціального призначення “Донбас”. 

Загинув  під час виконання пошуково-штурмових дій в напрямку населеного пункту Шипалівка Луганської області, де отримав осколкове поранення, несумісне з життям, внаслідок ворожого артилерійського обстрілу.

Олександр захищав державу від окупантів з 2015 року. Перед цим отримавши вищу освіту у Дніпровському державному інституті фізичної культури і спорту. Проте, маючи відмінну фізичну форму та бажання розвиватися як спортмен-боксер, він, без роздумів, у 2015 році добровільно став на захист нашої країни. 

Широкомасштабне вторгнення росії застало Олександра в Словенії. У перші ж дні війни він повернувся в Україну і знов добровільно став на її захист та продовжив службу у військові частині 3035 Національної Гвардії України. 

У Олександра залишився батько, брат, дружина Наталя і син Іван.

За відвагу та мужність, проявлену під час виконання бойового завдання,  Указом Президента України  №176 від 23.03.2023 нагороджений  орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Перейти до вмісту