«Коли кулеметник починає говорити – замовкають усі» — гвардієць Тесла про бої у кремінських лісах - НГУ

Слов’янський гвардієць Тесла розповів про бої у кремінських лісах та мотивацію воювати.

Юрію 25 років, його позивний – Тесла. Він родом із Запоріжжя. У лавах Нацгвардії з 2019 року, наразі є кулеметником у складі 15-го Слов’янського полку.

Служити починав у Львові. Після початку повномасштабного вторгнення окупаційних сил рф в Україну, Тесла твердо вирішив воювати.

“З 2019 року я виїжджав в зону ООС. Був у Мар’їнці та Волновасі. Та мені хотілось більшого. Після лютого 2022 вирішив перейти до бойового підрозділу. Обрав 15 Слов’янський полк, — говорить кулеметник Тесла. Його відповідальність – забезпечити вогневу підтримку для своїх побратимів. – Кулеметник – це така людина, коли всі розмовляють, він мовчить. Але коли він починає “розмовляти”, замовкають усі”.

Тесла переважно воює на кремінському напрямку, де тривають кровопролитні бої. Враження від свого першого дня у моторошному “Лісі Чудес” ніколи не забуде.

“Це так званий ліс без лісу. Нам треба було допомагати нашим хлопцям. Ми тільки приїхали зі Львова й одразу – виїзд на передову, в мене невеликий досвід вже був, а ось деяким людям важко перелаштуватись. Вони спочатку не відчували того, що це вже не тил, тут поряд ворог. Ми швидко окопувались. У цей момент треба було укривати, маскувати наші позиції, бути пильними та тихими, адже у лісі все чудово чутно, — розповідає Тесла. Згодом виявилось, що в одному з боїв він отримав поранення. — У мене мінно-вибухова травма. По нас масово діють дрони противника з повітря. Все, що відлетить, може стати “подарунком”. Ці очікуванні не надто “приємні”. Але рятує підтримка близьких. Мої рідні пишаються мною. Це — найголовніша моя мотивація. Можливо моє поранення вплине на мою боєздатність, але я тримаюся – важливо бути корисним задля того, аби врешті перемогти!”

Тесла мріє про тихе спокійне сімейне життя після Перемоги. Він, його побратими та посестри роблять усе можливе для цього.

Група інформації та комунікації військової частини 3035 Національної гвардії України

Перейти до вмісту