«Бог на нашій стороні… все буде добре, Україна обов’язково переможе!» – Володимир Крижанівський - НГУ

Цілеспрямований, мужній, надійний, сміливий, справжній патріот – таким був нацгвардієць Володимир Крижанівський на псевдо Естет.

Народився 26 лютого 1996 року на Миколаївщині. Ще підлітком читав книги про військову техніку і зброю, і стверджував, що буде служити у війську. В 2018 році Володимир підписав контракт з військовою частиною 3039 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Перебуваючи на навчанні, він познайомився з азовцями, захопився їх військовою підготовкою, силою духу і життєвими принципами. 7 лютого 2019 року вирішив перевестися в окремий загін спеціального призначення «Азов».  

Володимиру надзвичайно подобалася військова служба, часто він говорив, що вже не уявляє уже себе цивільним, лише військовим. А своїх побратимів згадував з особливою повагою, запевняв, що всі хлопці сильні, розумні та мотивовані. 

Напередодні повномасштабного вторгнення, 23 лютого Володимир знаходився у відпустці, в родинному колі, а вже 24 лютого їхав захищати рідну землю. 

Свій 26-й день народження Естет зустрів, стримуючи та відбиваючи атаки окупанта. Гвардієць до останнього подиху тримав зброю в руках, аби захистити свою країну від ворога. 3 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання на правому березі Маріуполя Естет героїчно загинув.

8 жовтня 2022 року загиблого бійця вдалося перепоховати у рідному селищі. Територіальною громадою вулицю Центральну там перейменовано на його честь  – вулиця Володимира Крижанівського. 

Володимир нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня, посмертно. Нагороду  було вручено матері та сестрі загиблого героя.

«Естет – найкращий серед тих, кого я знав, ми відразу знайшли з ним спільну мову, професіонал у своїй справі, завжди врівноважений, у критичних ситуаціях не панікував, швидко приймав рішення. Навіть коли було дуже складно, у Вови ніколи не з’являлися думки, щоб відступити, залишити позиції, він був переконаний, що треба стояти до кінця, бо щиро вірив у нашу перемогу», – говорить бойовий побратим, який був разом з Естетом на позиціях у Маріуполі.

Вічна Слава та Пошана Героям України!

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту