Гвардійці взяли участь у проведенні І-го етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - НГУ

«Ми – роду козацького діти, землі української цвіт!» Під таким гаслом на території Сеньківського ліцею, що на Київщині, зібрались молоді козаки та козачки із 12 роїв закладів загальної середньої освіти, щоб продемонструвати свої найкращі вміння та знання в І-му (територіальному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для старшої вікової категорії.

На запрошення організаторів у суддівстві змагань взяли участь і військовослужбовці Національної гвардії, які разом із представниками Збройних Сил України оцінювали учасників на військово-прикладних етапах.

Під час урочистого відкриття військово-патріотичної гри усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників Україні у ході відсічі збройної агресії російської федерації.

«Ви всі вже переможці, адже взяли на себе відповідальність брати участь у цих змаганнях. Сьогодні заради вашого майбутнього у боротьбі з нашим споконвічним ворогом українські воїни Сил оборони віддають саме найдорожче – своє життя. Будьте гідними нащадками борців за волю та незалежність України! Бажаю кожному з вас стати справжнім патріотом української землі», – привітав учасників змагань гвардієць Олександр.  

Команди-рої пройшли 13 етапів, показавши високий рівень підготовки й згуртованості, сміливості і винахідливості, впевненості та взаємодопомоги.

Волинські гвардійці також продовжують працювати з молоддю. Інструктори підрозділу провели майстер-класи для учасників обласних змагань Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура» серед закладів професійної освіти.

У змаганнях, що відбувалися в Оваднівському відділі Володимир-Волинського центру профосвіти, взяли участь 13 команд з усієї області. Діти отримали від гвардійців цінні знання з мінної безпеки, домедичної допомоги й топографії. Як відрізнити протипіхотну міну від протитанкової? Як визначити сторони світу, якщо з орієнтирів є лише мурашник? Чи варто накладати турнікет на ділянку шиї? Усе це і багато іншого гвардійці доступно пояснили.

Учням дали можливість побачити в дії димові гранати, попрацювати із засобами для зупинки кровотеч, ознайомитися з пристроями й програмами, які допомагають виконувати топографічні завдання.

Для учня Дмитра із Берестечка нинішня війна вже стала особистим випробуванням:

«Один мій дядько загинув, іще один поранений касетним боєприпасом. Тому побачити такі боєприпаси зблизька і навіть потримати їх у руках – для мене сьогодні було важливо. Надалі планую вступати в Луцький технічний університет і закінчити військову кафедру при ньому».

Отримані від інструкторів знання організатори змагань допомогли закріпити через виконання завдань у командах.

«Враховуючи, що в грі залучено багато дітей, яким по 17-18 років, акцент робимо на навчанні й відпрацюванні певних елементів, які будуть потрібні при захисті України. Те, що діти отримують тут, жоден педагог не в змозі їм дати», – підкреслила заступниця директора Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання Катерина Павлюк.

У навчанні майбутніх захисників України взяли участь інструктори з Волинського обласного ТЦК та СП, представники ГО «Волинська Січ», а також Козацьке стрілецьке братство, яке продемонструвало зразки озброєнь минулих століть.

Варто зазначити, що Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.

Перейти до вмісту