Памʼятну дошку загиблому нацгвардійцю Мар’яну Орищуку відкрили на фасаді ліцею № 19. Вшанувати пам’ять про загиблого військовослужбовця прийшли рідні, вчителі та представники місцевих органів влади.
Андрій Орищук, батько Мар’яна, розповідає, що його син був харизматичним, часто жартував і влаштовував різноманітні витівки. Мар’ян навчався в цій школі протягом двох років. Тут його прозвали “Дитя-сонце” через його ластовиння на обличчі.
![photo_1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_1.jpg)
![photo_2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_2.jpg)
![photo_3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_3.jpg)
![photo_4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_4.jpg)
![photo_5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_5.jpg)
![photo_6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_6.jpg)
![photo_7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_7.jpg)
![photo_8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_8.jpg)
![photo_9](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_9.jpg)
![photo_10](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_10.jpg)
![photo_11](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_11.jpg)
![photo_12](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_12.jpg)
![photo_13](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_13.jpg)
![photo_14](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_14.jpg)
«Андрій був справжнім і вірним українцем, – говорить його побратим Василь. – Усі ми розуміємо, на які ризики йде кожен з нас, коли їде на фронт. Він був з тих, кого не зупинило це, бо він розумів, що найважливішим є сьогодні наша державна цілісність та мир на українських землях».
Родом Мар’ян був з села Тязів Івано-Франківської області. Коли почалася повномасштабна війна в перші дні став до лав Національної гвардії на захист своєї країни. 25-річний захисник загинув 28 лютого 2023 року у Луганській області під час ворожого мінометного обстрілу.