На Закарпатті вручили державну нагороду родині загиблого нацгвардійця - НГУ

Голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита вручив вдові нацгвардійця Дмитра Мазного Оксані Смирновій нагороду її чоловіка.

Старший сержант Нацгвардії загинув під час оборони Маріуполя від російських загарбників. За особисту мужність і самовідданні дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Мазний Указом Президента України №540/2022 нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

«Сьогодні виконую надважку місію – передаю Вам цей орден і дякую Вам за чоловіка. Він до останнього боронив Маріуполь і віддав найцінніше – своє життя. Ми помстимося за кожного загиблого!» – заявив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

«Дмитро проходив службу в полку «Азов» з 2014 року, захищав Широкине, мав поранення і контузії, звільнився у 2017 році. Займався музикою і вчив підлітків грати на музичних інструментах в нашому молодіжному центрі. Тоді й почалася наша сімейна історія. З перших днів російського вторгнення відразу приєднався до свого підрозділу і разом з побратимами захищав наше місто. Він був справжнім патріотом, який боронив свою рідну землю від ворога», – розповіла вдова нацгвардійця Оксана Смирнова.

Дмитро служив в полку «Азов» кулеметником. Під час оборони металургійного комбінату «Азовсталь» дістав поранень не сумісних з життям. У Дмитра залишився 7-річний син і дружина. Керівництво військової адміністрації та офіцери Національної гвардії України пообіцяли, що подвиг Дмитра Мазного не буде забутий, а близьким гвардійця у будь-який час нададуть всебічну допомогу.

Національна гвардія України дбає про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, піклується про поранених та родини загиблих.

Перейти до вмісту