“Ми стріляємо, навіть під артобстрілом”, — доброволець Сова виїхав з окупованих територій задля захисту України (ВІДЕО) - НГУ

Вкрасти гранатомет з пострілами з під носа окупантів. Відправити загарбника “на концерт Кобзона” просто за чаюванням, “відсипати” по повній по ворожих позиціях. Все це — яскраві будні мешканця Харківщини, який подолав понад п’ятдесят кілометрів окупованої території, аби стати до лав 3-ї бригади оперативного призначення “Спартан”. З гвардійцем-мінометником Совою ми познайомилися під час боїв на Сватівському напрямку.

Сова миттєво зреагував на новину про повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну, адже не мав жодних ілюзій щодо морально-етичних цінностей вбивць, катів та гвалтівників, які повірили у свою безкарність. Загарбники дуже швидко просувалися українськими територіями: його рідне село Нова Гнилиця було окуповане вже 24 лютого, і пробуло у жорстокій неволі протягом семи місяців. Тим часом з 26-го лютого Сова вже боронив Харків, і робив все можливе, аби наблизити деокупацію своєї малої Батьківщини.

Виїжджав з окупації, щоб стати добровольцем. 26-го лютого я вже був на позиції. Я потрапив до ЗРД, — розповідає Сова. — Ми коло двох годин ночі зафіксували, як далекоміром міряють дистанцію до нашого БТР. Між нами та позицією ворога була дистанція півтора кілометра. На наступний день ми разом з братом, який теж служить та Руді (позивний бійця), пішли й знайшли там РПГ, постріли, протитанкову ракету. Вони готувалися завдати удар. Але ми пішли, забрали все звідти, і поставили розтяжки”.

Подібних рейдів у біографії гвардійця чимало, адже він залюбки долучався до бойових груп, які робили різноманітні рейдові та розвідувальні заходи та формувалися на добровільній основі.

У нас була група своя. Ми виходили на окружну, щоб виявити, коли й де працюють російські САУ, танки. Вони запускали свій дрон, нас бачили. Коли ми тільки починали рух в їхню в сторону, відразу був артобстріл. Та все ж ми виявили звідки вони працюють і все там замінували мінами ТМ. Потім до нас приєдналась група ОЗСП. Коли ми вийшли працювати, ми виявили окупантів, які сидять за вогнищем і просто п’ють чай. Звісно, ми їх помітили, і відпрацювали. Снайпер зняв трьох. Інша група потім перевірила результат. Ми також разом з добровольцями Археологом та Назаром долучилися до групи, де був фахівець, який мав пристрій для перехоплення зв’язку, досить успішно працювали на Північній Салтівці та П’ятихатках”, — ділиться гвардієць.

Командування досить швидко розгледіло лідерські якості, здібності швидко вчитися та бойовий характер Сови. І це вплинуло на його подальшу військову кар’єру.

У липні я вже був командиром міномета “Васильок” (2Б9), калібр 82 мм. Ми працювали у Руській Лозовій, Дементіївці, Слатиному. Після того, як ми виїжджали працювати, нам казали, що ми відпрацювали дуже добре. Одного разу працювали під н.п. Слатине. Ми вже відпрацювали, і все було добре, але раптом помітили, що з лісосмуги виїхав БМП. Наш навідник Мур прямим наведенням чотири міни закинув по БМП, — пояснює “Сова”. Але подальші зміни у  театрі воєнних дій поставили перед гвардійцем нові перспективи та нові задачі. — Нас перекинули на напрямок Куп’янська. А згодом на Луганський напрямок. Я став командиром міномета 120 мм. Ми працювали, де була переправа через ріку. Наша піхота по один бік стояла, а російська за рікою. Звісно, ми відпрацювали так, щоб наші бійці змогли перейти цю річку.

На Сватівському напрямку ситуація роботи менше не стало, скоріше навпаки. Мандрівний мінометний розрахунок працював і вдень, і вночі. За умов тотального насичення повітряного простору сенсорами противника це вкрай небезпечна робота, яка вимагає сталевої витримки.

Зараз ми теж виїжджаємо, працюємо. Нас постійно бачать з безпілотників. І як тільки ми відпрацьовуємо, і зразу же відповідь йде. Якщо є команда, і треба вести вогонь, ми стріляємо, навіть якщо по нас йде вогнева відповідь ворога! — зізнається Сова. Його невеличкий колектив пройшов жорстокі випробування на передовій. Більшість його побратимів прийшли з піхоти, і тому на власному досвіді розуміють, наскільки важко без артилерійської підтримки в окопі.

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!

Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту