“Ми швидко навели на ціль та вразили противника ”: історія нацгвардійця Аладіна про службу в артилерії - НГУ

Гвардійцю 11 бригади ім. М. Грушевського Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Віталію на псевдо Аладін 41 рік. Він багатодітний батько і командир гармати в артилерійському підрозділі НГУ. До початку повномасштабного вторгнення працював в торгівлі, то ж має хист до швидких і точних математичних розрахунків, які так необхідні під час розрахунку координат і наведення цілей.

“Початок війни, як і для багатьох, став для мене шоком”, – пригадує він. Довго Віталій не вагався – пішов служити в перших рядах добровольців. Говорить, що багато друзів і знайомих також одразу пішли на службу.

“Історія моєї сім’ї показала мені, що я, як і мій дідусь, повинен захистити свою Батьківщину від загарбників. Тому вирішив, що так буде правильно, і вступив добровольцем до лав Національної гвардії України, – каже чоловік, і розповідає, що йому надає мотивацію підтримка дружини Наталії та великої родини, – вона розумна жінка, знала, що мене не зупинити. Повсякденне життя теж змінилось, тому підтримала мене в рішенні йти захищати те, що для мене головне – родину. Наразі наші розмови надають сил, а рідкісні зустрічі допомагають не впасти духом. Дуже сумую за своїми молодшими синами. Тимуру 9 років, а Олексію 12. Зараз їм особливо не вистачає моєї уваги. Решта дітей вже дорослі, але теж сумую та переживаю за них”.

Гвардієць розповідає, що виховувався у родині військових і раніше деякий час теж служив в ЗСУ, тому доволі швидко адаптувався до нових умов.

“Як командир гармати, я вдячний своїм хлопцям, за те що в потрібний час вони розуміють мене з півслова і точно виконують накази. Від цього залежить наш успіх та влучення в ціль. Вважаю, що в інтенсивних бойових умовах важливо не піддаватись паніці, особливо коли ми під обстрілами. Гадаю, час і наші дії показали, що ми справляємося з поставленим перед нами завданнями”, – запевняє Аладін.

Понад три місяці беззмінно Віталій та його підлеглі тримають оборону, прикриваючи підрозділи Національної гвардії та Збройних сил України, забезпечуючи їм можливість вести ефективний бій та захищати нашу країну від ворожих загроз.

Впродовж цього часу розрахунок Алладіна постійно демонстрував професійність та підготовленість. Результатом чого свідчать знищені склади з боєприпасами, укриття, бліндажі, бойова техніка та жива сила противника:

“Одного разу надійшло повідомлення про виявлення ворожої позиції, яка знаходилась в нашому секторі оборони. Дії в нас доведені до автоматизму, побратими завжди готові діяти, тому, з допомогою оператору БпЛА, ми швидко навели на ціль та вразили противника”.

 Наразі Віталій вважає, що всі наближають час нашої Перемоги та відчуває відповідальність за своїх хлопців і вірить що вдасться захистити свої родини.

“В першу чергу дуже хочеться додому, обійняти дружину та синів. А по-друге, хочу, щоб наша країна розвивалась та наші діти більше ніколи не воювали. Як би тяжко нам не було, разом ми обов’язково переможемо. Відбудуємо нашу країну і будемо жити розвиваючись далі. І ще, ми ніколи не забудемо тих, хто загинув за нашу свободу”, – впевнений гвардієць.

Ми продовжуємо боротьбу, щоб захистити нашу державу та повернути волю нашому народу. Ми переможемо в цій війні й повернемо нашу землю вільною та незалежною.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту