МВС роз’яснює: які особливості виплат грошового забезпечення для захисників України - НГУ

Про свій досвід отримання додаткової нагороди розповідає Герой України нацгвардієць Дмитро Фінашин.

Так, захисники України мають право отримувати вищезгадану грошову виплату, коли беруть безпосередню участь у бойових діях, забезпечують здійснення заходів з Національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах, їх введення (здійснення) і, зокрема, на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони і позиціями військ держави-агресора. 

Відтак додаткова винагорода виплачується у розмірі до 100 000 гривень. Вона нараховується пропорційно в розрахунку на місяць. Виплата такої нагороди здійснюється на підставі наказів командирів”, – зазначає Дмитро Фінашин.

 

100 000 гривень мають виплачуватися тим, хто отримав поранення, контузію, травму чи каліцтво під час бойових дій.

Також немає значення, у якому закладі ви проходите лікування – українському чи закордонному. Головне — це висновок військово-лікарської комісії.

 Додамо, що поранені службовці системи МВС також мають право на виплату 100 тисяч гривень. Це визначено наказами МВС. Зокрема, отримують додаткову винагороду на умовах зазначених порядків у період, коли особи перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, у тому числі за кордоном, включаючи час переміщення з одного лікарського закладу до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення, за висновками військово-лікарської комісії.

 Якщо у вас залишаються питання стосовно виплат, ви можете звернутися до свого безпосереднього командира чи до юридичної служби вашої частини.

Перейти до вмісту