Музика дружби України та США: культурно-дипломатичне партнерство, яке об’єднало два континенти - НГУ

16 вересня у Вашингтоні (США) відбудеться безпрецедентна подія у військово-музичному мистецтві. Вперше в історії Збройних сил України, на запрошення Оркестру Військово-повітряних сил США (The United States Air Force Band), у самому серці Сполучених Штатів Америки відбудеться спільний концерт «Музика дружби» – квінтесенція нового рівня багаторічного творчого партнерства між Національним президентським оркестром та оркестром Військово-повітряних Сил США (The United States Air Force Band).

Це нагода висловити вдячність американському народу за партнерство й незмінну підтримку України у боротьбі за незалежність та у справі допомоги відновлення миру.

Війна росії проти України триває не 1,5 і не 9 років. Понад три сотні років росія ненавидить все українське. Планомірно знищувала мову, крала культуру, вбивала людей, стирала пам’ять.

Український народ незламний, сильний, самобутній. Попри все, нам вдалося зберегти свою унікальну ідентичність, свій український код, власну культуру європейського рівня.

На запрошення Оркестру Військово-повітряних Сил США (The United States Air Force Band) у США Україну представлятимуть директор Національного президентського оркестру, полковник Максим Гусак, соліст Національного президентського оркестру Сергій Гурець (тенор).  Спеціальний гість концерту – Павло Гінтов, знаний український піаніст, який багато років пропагує українську музику в США.

Символічно, що у програмі концерту буде представлений музичний синтез двох культур – української та американської музики, від Лисенка до Гершвіна.

Українському народу важливо розуміти, що за тисячі кілометрів, по той бік Атлантичного океану у нас є друзі, які протягують свою руку допомоги. В той час, як дії росії призвели до її ізоляції у міжнародній спільноті, ми маємо зробити все для нашої Перемоги. Ми не дамо присвоювати нашу історію, мистецькі надбання, не дамо знівелювати митців України. Ми будемо презентувати та проголошувати українську культуру по всьому світу.  Музика єднає континенти. Для мене особлива честь представляти нашу державу з цією важливою культурною місією» – зазначив Максим Гусак.

Перейти до вмісту