Міжнародний день захисту дітей (ВІДЕО) - НГУ

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. З 1950-го року захист прав, життя і здоров’я дітей є одним з пріоритетних напрямків діяльності ООН.

Сьогодні в День захисту дітей, який ми відзначаємо в умовах війни, жорстока реальність наповнила його справжнім сенсом. Значна частина дітей в Україні, на жаль, перебуває у небезпеці. Малюки приходять у цей світ під звуки сирен та вибухів. Війна залишає пекучі шрами у їх дитячій свідомості, забираючи найцінніше – рідних людей та щасливе дитинство.

Діти – це найголовніше, що ми маємо у житті. Наш святий обов’язок зробити все, аби маленькі українці перебували у безпеці, відчували захист, підтримку та любов, мали люблячу сім’ю та безтурботне дитинство. І не забуваємо, що чужих дітей не буває.
 
Ми маємо докласти максимум зусиль, щоб наші діти жили у мирній країні, адже вони – продовження кожного з нас. Вони – майбутнє України.

Багато воїнів Національної гвардії України захищають сьогодні власних дітей, а діти цікавляться чим саме займаються їх батьки. І виявляється пристойно розуміються на військових питаннях.

Чернівецькі нацгвардійці поставили дітям дорослі питання. Як на них відповідали наші маленькі експерти – дивіться у відео.

До Дня захисту дітей нацгвардійці разом з поліцейськими, рятувальниками та медиками розповіли дітлахам про військову службу і продемонстрували свою техніку та спорядження на Закарпатті. Гвардійці дали маленьким закарпатцям приміряти бронежилети й шоломи, аби ті могли уявити себе українськими воїнами та правоохоронцями. Також показали службовий транспорт, який залучається до охорони громадського порядку. Діти дуже швидко знайшли, де вмикати спец сигнали та як працює гучномовець, аби зізнатись у коханні своїм мамам і щосили прокричати: «Слава Україні!».

«Діти мають бути у безпеці, і військовослужбовці Національної гвардії в складі сил оборони роблять усе для цього. Гвардійці разом з побратимами з інших формувань стримують наступ росіян і готуються вигнати окупантів з нашої землі. В тилових районах наші військовослужбовці охороняють громадський порядок і спокій дітей в мирних містах та селищах України. Сьогодні ми продемонстрували наше спорядження і спецтранспорт. Все це допомагає нацгвардійцям забезпечувати безпеку жителів Закарпаття. Діти мають бачити, що ми поруч: вони помічають нацгвардійців під час патрулювання вулиць, часто нашу службу з охорони об’єктів не видно пересічним громадянам. Але діти Закарпаття можуть бути впевнені – Національна гвардія України їх захищає», – впевнений нацгвардієць Дмитро.

В одному з міських парків Хмельницького гвардійські інструктори, медики та сапери розгорнули чудову локацію, де кожен охочий мав змогу особисто познайомитися та поспілкуватися з воїнами, розглянути зразки навчальної зброї, екіпірування та техніки. Багатьох діток зацікавила можливість приміряти гвардійські обладунки та роль патрульного або ж водія військової техніки та, звісно ж, дізнатися, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та здобути уміння надання домедичної допомоги у разі виникнення такої потреби.

У свій день школярі однієї з вінницьких шкіл спробувати себе у ролі бойовиків, кінологів та операторі аеророзвідки. На кілька годин шкільне подвір’я перетворилося на військове містечко. Діти разом з гвардійцями випробовували себе у різних військових професіях. Хлопці та дівчата одягали бронежилети та каски, збирали автомат, керували безпілотником.

Особливе захоплення у дітей викликав кінолог, який демонстрував малечі досягнення свого чотирилапого напарника. Собака – пошукач оперативно затримував зловмисника та знаходив людей. Також кінолог показував як його улюбленець виконують різні команди.

«Нехай кожна дитина буде щасливою. Діти – це майбутнє вільної України, наш сенс життя. Всі маленькі українці – наші рідні й ми обов’язково переможемо заради їхнього майбутнього. Нехай всі діти будуть здоровими та живуть під мирним небом. Наша малеча – найсвятіше, що у нас є. Дуже любимо вас, дорогі діти», – сказав гвардієць Максим Бакулін.

Військовослужбовці Криворізької бригади завітали до ліцею, де розповіли дітям про військову службу, звільнення окупованих територій Херсонської області та провели практичне заняття з навчальною зброєю.

На пам’ять про зустріч нацгвардійці залишили побажання на прапорі України, а діти передали захисникам малюнки та обереги, зроблені своїми руками.

Психологи військової частини 3058 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України провели тренінг «Діти та стресостійкість» для дітлахів.

Діти, чия психіка вже довгий час піддається випробуванням, в цікавій ігровій формі дізналися, що таке стрес, яким він буває. З допомогою практичних вправ навчилися долати стани, страху, суму та зневіри. В пригоді стали методи моделювання ситуації, саморегуляції, нормалізації психічного стану.

«В ході тренінгу ми спроектували конкретну ситуацію, котра зараз є найбільш актуальною, а саме: масований ракетний обстріл. По-перше: це невизначеність, страх втрати батьків та родичів, страх втрати домівки. По-друге: після скасовування сигналу тривоги ніби відчувається полегшення, але перенесений стрес може вдаватися взнаки, відчувається виснаженість. Психіка дитини потребує відновлення. Тому на допомогу приходять наші навички саморегуляції, техніки для зняття стресу. Разом ми виконали такі вправи, як «Снігові бої», які дозволили виплеснути негативні емоції у «сніжний ком»; групову тренінгові вправу «Оркестр», що дозволяє занурюватися у процес, відволікає від тривожних думок; використали техніку для заспокоєння «Сніжинка», робота з асоціативно-метафоричними картами допомогла природному процесу згасання емоцій через прийняття почуттів», – розповіла про хід заняття начальник служби психологічного забезпечення військової частини старший лейтенант Вікторія Тарасенко.

Діти відмітили дію та користь запропонованих методик та взяли активну участь у тренінгу. Наприкінці заходу кожен з юних учасників отримав від гвардійок чарівну солодку скриньку, в якій міститься побажання на літні канікули. Звісно, головним з них є побажання скорішої перемоги над ворогом.

У День захисту дітей військовослужбовці Національної академії Національної гвардії України відвідали вихованців Обласних будинків дитини та центр соціально-психологічної реабілітації дітей з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Курсанти передали в дитячі будинки необхідні продукти харчування, інструменти для побутових потреб, різноманітні іграшки, фрукти, солодощі та канцелярію.

«Малеча закладів із радістю чекає таких зустрічей, оскільки вони дарують нові можливості спілкування, безліч позитивних емоцій. Дуже приємно бачити їх усміхнені обличчя та радісні очі. Саме це є головною винагородою для нас», – зазначив полковник Сергій Волошко.

Також, курсанти дарували діткам кульки, малювали та танцювали разом, організовували квести, вікторини та музичні конкурси. Діти проходили цікаву квест-гру з пошуком скарбів, в яких були солодкі подарунки. А оркестр Академії привітав слухачів музичними творами.

«Здавалося ми робили свято для дітей але відпочили і насолодились проведеним часом усі. Я радію, що для наших діточок життя продовжується, ми вітаємо їх зі святом, а їх батьки посміхаються. Дякую нашим військовим, які захищають щасливе життя кожного українця» -, поділилась враженнями курсантка Юлія Русецька.

Військовослужбовці Академії регулярно підтримують вихованців будинків дитини та долучаються до благодійних акцій на підтримку населення.

Южноукраїнські гвардійці відвідали підшефний комунальний заклад – «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей».

Це заклад соціального захисту, призначений для тривалого (стаціонарного) та денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної, соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової, інших видів допомоги.

Військові вже багато років підтримують діточок. Цього разу вони привітали малечу із Днем захисту дітей та передали благодійну допомогу для них.

Вихованці ж закладу організували для всіх гостей концертну програму. Дякуємо за чудові номери та чутливі слова підтримки військовим. Ми боремось заради дітей – нашого майбутнього!

Перейти до вмісту