Мінометники 2 Шосткинського полку НГУ відточували навички стрільби - НГУ

Мінометні розрахунки 2 Шосткинського полку пройшли двотижневий курс інтенсивної підготовки. Він містив в себе теоретичні та практичні заняття з вивчення будови мінометів, техніки безпеки, тактики їх застосування, розрахунку балістики та коригування вогню. Учасники відпрацьовували ведення прицільного вогню вдень та вночі, взаємодію в команді.

Міномет призначений у першу чергу для знищення й придушення живої сили противника, знищення вогневих позицій противника – укриттів, бліндажів, розташованих у польових умовах та техніки. Оперують ним командир, навідник та два номери обслуги. Для мінометника важливі знання з фізики та математики, уважність і фізична витривалість. Але ключовим фактором у роботі розрахунку міномета є оперативність та швидкість, особливо в умовах, коли ворог веде інтенсивну аеророзвідку.

«Міномет — це зброя, яка вимагає швидкості дій на всіх етапах: розгортання, ведення вогню та згортання позиції. Такий темп роботи продиктований реаліями сучасного бою. Після завершення вогневого завдання у бійців є лише декілька хвилин, щоб змінити позицію до можливої відповіді противника», – пояснює командир підрозділу Василь. Його слова доповнює гвардієць Сергій — «При інтенсивній стрільбі з міномета, часто виникає проблема: опорна плита може глибоко зануритися в землю, особливо на піщаному чи болотистому ґрунті. Це ускладнює її подальше вилучення. Тому важливо завжди мати під рукою необхідний інструментарій – кирку, лопату та лом».

Мінометники намагаються досягти максимальної купності стрільби, але наскільки це можливо?

«Є таке висловлювання «Снаряд двічі в одне місце не падає», адже на нього впливає дуже багато факторів. Навіть якщо зробити постріл з однаковими налаштуваннями прицілювання, все одно буде невеликий розліт. На політ міни впливають: сухість порохового заряду, боковий вітер, дощ та сніг. Ми використовуємо спеціальне програмне забезпечення на електронних пристроях, яке враховує всі ці фактори. Ми вводимо необхідні дані, включаючи вологість повітря, і програма розраховує потрібний заряд міни, кутомір та приціл для конкретної відстані до цілі, це звичайно полегшує нам роботу», — розповідає гвардієць Олександр. Тим часом його колега — навідник Михайло, запевняє, що основа ефективної роботи не стільки гаджети, як голова самого мінометника. – «Важливо також знати таблицю стрільби напам’ять,– додає навідник Михайло. У випадку, якщо акумулятор планшета з програмою розрядиться, ми можемо отримати установки для стрільби від старшого офіцера батареї або розрахувати їх самостійно, тож блокнот та олівець повинен бути завжди під рукою також».

Завершальним акордом навчальних стрільб став мінометний залп. За умовним сигналом «333», всі мінометні розрахунки одночасно здійснили фінальний постріл та вразили визначену ціль. Ця вправа демонструє високий рівень координації та точності, досягнутий під час тренувань.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту