“Ліс не витримує, а ми тримаємось”, – історія артилериста батальйону “Донбас” на псевдо Гефест (ВІДЕО) - НГУ

Артему – 23 роки, з яких він вже майже півтора року воює. Він командир мінометного взводу, пройшов шлях на Лиманському напрямку, Зарічне, Серебрянський ліс, Майорськ, Діброва.

З дитинства Артем мріяв про службу в армії, і коли він вступив до кадетського корпусу міста Харкова, ця мрія стала реальністю. Після закінчення кадетського корпусу він продовжив навчання в Національній академії Національної гвардії, де отримав звання лейтенанта та потрапив до 15-го Слов’янського полку.

З початку своєї служби Артем зіткнувся з важкими випробуваннями. Після початку повномасштабного вторгнення гвардієць брав участь у бойових діях на Лиманському напрямку, у Зарічному, а далі Серебрянський ліс, Майорськ, Діброва та інші райони.

«Як командир взводу, я відповідаю за організацію бойових дій свого підрозділу. Здійснюю розвідку, отримую завдання і визначаю порядок їх виконання. Важливою складовою моєї роботи є балістичні розрахунки, де я використовую планшет для обчислень та координації дій з розрахунком мінометів. Також утримую зв’язок з коригувальниками з аеророзвідки та забезпечую точність вогню своєї батареї», – розповідає Гефест.

Підрозділ Гефеста працює незалежно від місцевості та противника, з яким вони зіштовхуються, бо на них розраховують побратими, які беруть участь у штурмових діях.

Гефест зауважує, що противник також навчається та змінює свою тактику. Зокрема, вони зараз використовують коптери типу “ланцет” для контрбатарейної боротьби, що становить певну загрозу.

«Перед масованим штурмом піхоти противник піднімає безпілотники у повітря, які виявляють місця обстрілу та передають координати артилерії. Це дозволяє їм прикривати свою піхоту та наносити точні удари по нам», – уточнює Артем.

Артилерист визнає, що ситуація на фронті постійно змінюється, і важливо бути готовим до будь-яких випробувань. Він підкреслює, що готовність до війни вимагає постійного навчання та підготовки. Військові повинні адаптуватися до нових умов та ворожих тактик, щоб забезпечити успішне виконання своїх завдань.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту