Криворіжець уклав контракт з НГУ за порадою друга, з яким тепер служить - НГУ

Військовий працював все життя на промислових підприємствах рідної області, а навесні 2023 року уклав контракт на проходження військової служби у лавах Національної гвардії України. Ігор розповідає, що зробив вибір на користь служби через найкращого друга-нацгвардійця, який давно служив в НГУ.

«Ми з Сашком дружимо дуже давно, він не просто друг, він мені як рідний брат. Хоч моя цивільна робота теж є важливою для економіки, я розумів, що рано чи пізно доведеться ставати до зброї та захищати рідну землю. Я знав, що з таким побратимом як Сашко мені буде надійно в окопі, я впевнений в ньому, як у самому собі. Ми неодноразово приходили одне одному на допомогу, розуміємо один одного з півслова. І, побувавши на ротації, я ще раз переконався, наскільки важливою є згуртованість підрозділу. Ти краще пізнаєш людину в екстремальних умовах, ви стаєте, можна сказати, єдиним організмом».

Нацгвардієць згадує, як на Херсонщині ворог здійснював артилерійські обстріли, не рахуючись з тим, що вдень було багато цивільних людей, які їхали у своїх справах. А вночі з Криму групами летіли шахеди.

«Ми намагались працювати по них, але з часом ворог став запускати шахеди на висоті десь кілометр, плюс обрав тактику пролітати небезпечні для нього місця з вимкненим двигуном. Пролетів нечутно над нами, потім включив двигун і поторохкотів далі. Але і ми удосконалюємося, не стоїмо на місці і бачимо хитрощі ворога».

Новий 2024-ий рік Ігор разом з побратимами зустрів на службі. Згадує теплим словом і волонтерів, і місцевих жителів, які постарались, щоб у бійців був хоч трохи новорічний настрій:

«Нас дуже підтримувало ставлення простих людей, їх слова турботи та подяки нам. Було дуже приємно, коли на новорічні свята вони привезли нам гостинці, щоб ми бодай трохи відчули домашній затишок».

Але бойові чергування – завжди на першому місці. Війна не дає змоги розслабитися, ворог підступний і безжальний, і треба бути готовим цілодобово дати відсіч, говорить боєць.

На фронті для воїнів дуже важливим є сон, хоча б кілька годин, щоб відновити сили.

«Коли твої побратими відпочивають після чергування, а ти заступаєш, вся відповідальність за їх життя лежить на тобі. В такі години я був дуже зібраним, уважним, ретельно стежив за обстановкою, бо для мене їх життя – найважливіше, що може бути», – ділиться нацгвардієць.

За матеріалами сайту Весь Кривий Ріг

Перейти до вмісту