Військові медики надають допомогу цивільним мешканцям на півночі Харківщини.
Медичні послуги населення Козачої Лопані отримувало у пункті постійного базування Дергачівського відділення екстреної (невідкладної) допомоги. Наразі він знову функціонує – медики Нацгвардії доправили ліки, консультують відвідувачів, евакуюють до Харкова важких хворих, а також поранених — не можна забувати, що російські окупанти обстрілюють селище щодня, роблять спроби прориву українських позицій.
![0](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/0-1.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/2-2.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/4-2.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/5-2.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/6-3.jpg)
![7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/7-3.jpg)
![8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/8-3.jpg)
![9](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/9-3.jpg)
![10](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/10/10-3.jpg)
На цей час ми критично потребуємо допомоги кадрами. Військовослужбовці Національної гвардії допомагають нам. Думаю, у нашій ситуації нам доведеться багато спільно працювати”, — пояснив сімейний лікар, завідувач амбулаторії загальної практики — сімейної медицини смт Козача Лопань Сергій Горбань.
Окупанти поводились так, ніби вони прийшли назавжди, хоча вже з перших днів мали значну “текучку кадрів” після зіткнень з українськими військовими.
12-го березня приїхали п’ятеро і кажуть: “Ми з Луганська. Тут вже ЛНР буде”. Прапор забрали. Чотирнадцятого березня, коли йшла від доньки, почали заїжджати машини та висмикувати наших співробітників на роботу, у них якісь списки були. За цей час у них тут змінилось три лікарі”, — розповіла медична сестра пані Валентина.
Національна гвардія України забезпечує медичну та психологічну реабілітацію поранених військовослужбовців, психологічну реадаптацію звільнених з полону, надає їм можливість повернутися у стрій.
Нагадаємо: у Козачій Лопані раніше мешкало до п’яти тисяч осіб. Воно суттєво зменшилось через терористичний режим, який встановили у селищі російські окупанти. Ще одна причина — руйнування критичної інфраструктури. Понад пів року люди тут мешкали без електроенергії, газу, водопостачання. Сьогодні українці (цивільні та військові) намагаються повернути населений пункт до життя, бо вірять, що Україна переможе, і ворог буде остаточно розбитий.
Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України