Козача Лопань. Гвардійці надають медичну допомогу населенню - НГУ

Військові медики надають допомогу цивільним мешканцям на півночі Харківщини.

Медичні послуги населення Козачої Лопані отримувало у пункті постійного базування Дергачівського відділення екстреної (невідкладної) допомоги. Наразі він знову функціонує – медики Нацгвардії доправили ліки, консультують відвідувачів, евакуюють до Харкова важких хворих, а також поранених — не можна забувати, що російські окупанти обстрілюють селище щодня, роблять спроби прориву українських позицій.

На цей час ми критично потребуємо допомоги кадрами. Військовослужбовці Національної гвардії допомагають нам. Думаю, у нашій ситуації нам доведеться багато спільно працювати”, — пояснив сімейний лікар, завідувач амбулаторії загальної практики — сімейної медицини смт Козача Лопань Сергій Горбань.

Окупанти поводились так, ніби вони прийшли назавжди, хоча вже з перших днів мали значну “текучку кадрів” після зіткнень з українськими військовими.

12-го березня приїхали п’ятеро і кажуть: “Ми з Луганська. Тут вже ЛНР буде”. Прапор забрали. Чотирнадцятого березня, коли йшла від доньки, почали заїжджати машини та висмикувати наших співробітників на роботу, у них якісь списки були. За цей час у них тут змінилось три лікарі”, — розповіла медична сестра пані Валентина.

Національна гвардія України забезпечує медичну та психологічну реабілітацію поранених військовослужбовців, психологічну реадаптацію звільнених з полону, надає їм можливість повернутися у стрій.

Нагадаємо: у Козачій Лопані раніше мешкало до п’яти тисяч осіб. Воно суттєво зменшилось через терористичний режим, який встановили у селищі російські окупанти. Ще одна причина — руйнування критичної інфраструктури. Понад пів року люди тут мешкали без електроенергії, газу, водопостачання. Сьогодні українці (цивільні та військові) намагаються повернути населений пункт до життя, бо вірять, що Україна переможе, і ворог буде остаточно розбитий.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту