Гвардійці захопили ворожий БПЛА «ZALA» поблизу Гоптівки - НГУ

Нацгвардійці виявили справний російський БПЛА «ZALA 421-16E2» за допомогою службового собаки «Зевса». Це сталося у районі прикордонного пункту Гоптівка, що на Харківщині.

Тактичний «ZALA 421-16E2» може вести аеророзвідку з висоти 5 кілометрів та передавати відео з відстані у 30 кілометрів від оператора. Тривалість польоту — 4 години. Саме така “пташка” потрапила до рук українських гвардійців.

«Нацгвардійці отримали інформацію про ворожий безпілотний літальний апарат, який діяв у їхньому районі. Коли його побачили — прийняли рішення відкрити вогонь. Але «пташка» раптово почала знижуватися і здійснила аварійну посадку», — розповідає гвардієць з позивним Єгер. Також військовослужбовець додає, — «БПЛА впав поблизу від кордону з російською федерацією. Була викликана наша пошукова група, куди входить службовий собака «Зевс». Його вміння застосували, аби зберегти життя особового складу та зекономити час пошуку. Нам пощастило, ми спочатку знайшли обірваний парашут гальмування. І це дало змогу працювати нашому «Зевсу».

Особливість цього БПЛА в тому, що він може працювати вночі, бо має тепловізор.

«Цей БПЛА — розвідник. З його допомогою можна виявляти позиції та корегувати артилерію завдяки автоматичному модулю захоплення цілей. Дрон виявився безпечним, боєкомплекту не ніс. Має вагу сім з половиною кілограмів. Його можна запускати з рук, з допомогою еластичної катапульти. Здійснює посадку завдяки парашуту. Наразі, його складно перехопити засобами радіоелектронної боротьби. Він діє автономно від навігаційних систем. Це дійсно дуже вдала модель, створена завдяки західним технологіям, і яка дуже цінується. Зокрема й тому, що їх небагато. Крім того, завдяки санкціям їхнє виробництво вкрай проблематичне. Тепер ми будемо використовувати цей зразок «російського» ленд-лізу проти ворога», — пояснив гвардієць Зібер.

У прикордонній смузі, яка наразі є лінією фронту на півночі Харківщини, гвардійці не лише тримають позиції, а й проводять стабілізаційні заходи пошукові роботи, для виявлення диверсійно-розвідувальних груп противника, незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових речовин та наркотичних засобів.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту