Командир мінометного розрахунку бригади “Червона Калина” з позивним Грішник: про важливість своєї роботи та мотивацію (ВІДЕО) - НГУ

Боєць бригади “Червона Калина” з позивним Грішник до війська потрапив ще 10 років тому. Був мобілізований у третю хвилю в 2014 році. Тоді відслужив рік і повернувся до цивільного життя. Повторно став на захист України вже на другий день повномасштабного вторгнення – 25 лютого 2022 року.

Військовий розповідає, що “з часом захотілось вражень і екстриму”. В нагоді стала пропозиція спробувати свої сили у артилерійському підрозділі та працювати на мінометному розрахунку. Брав участь у бойових діях на Донбасі – під Вугледаром та Спірним Донецької області.

“Бойовий досвід я мав уже набагато раніше за це. Мій розрахунок, крім мене ще є чотири людини, там одна людина тільки з бойовим досвідом. Усі інші в бойових не брали участь. І коли ми були під Спірним – це досвід був для них дуже величезний. Наш розрахунок працює на 120-мм мінометі. По ТТХ працюємо до 6 кілометрів. В середньому, з досвідом, працюємо в районі 4,5-5 кілометрів”, – розповідає Грішник.

Мінометний розрахунок працює по закритих цілях: по бліндажах, по окопах, по піхоті, по укриттям. З часом мінометники також почали обстрілювати лінії руху ворожої піхоти. Головним викликом для роботи військовий називає логістику – особливо у осінньо-весняний період.

Наразі підрозділ Грішника успішно знищує окупантів на Південному напрямку. Військовий підкреслює, що робота на цій ділянці фронту набагато складніша. Зокрема, ворожі війська частіше застосовують авіацію. Грішник вважає, що страх це нормальне явище для будь-якої адекватної людини. “Тому що боятися – це не соромно”.

Боєць “Червоної Калини” розповідає, наскільки важливим для мінометного розрахунку є працювати злагоджено та ефективно – адже його дії прикривають операції піхотинців. Своєю основною мотивацією називаю сім’ю та країну, заради захисту яких вступив до війська. Грішник закликає українців не втрачати єдність попри важкі історичні випробування.

“Моя особиста мотивація – це моя сім’я та моя країна. Я є прикладом для свого сина, для своєї родини. А якщо ми не будемо захищати свою країну, то її в нас просто не буде. Її в нас просто заберуть. Дуже важливо, коли ми як одне ціле працюємо над одним спільним. Над перемогою над ворогом. Це для всіх українців має бути основна ціль і основна мета – Перемога над ворогом”, – каже військовий.

Перейти до вмісту