Командування НГУ обговорило співпрацю з Українським Червоним Хрестом задля підтримки гвардійців та їх сімей - НГУ

Командування Національної гвардії України провело робочу зустріч з делегацією Товариства Червоного Хреста України. Сторони окреслили сфери та напрямки, за якими буде започатковано співробітництво між НГУ та Товариством Червоного Хреста України.

Насамперед, представники Українського Червоного Хреста висловили готовність розробити та профінансувати програму соціальної та гуманітарної підтримки для сімей загиблих та зниклих без вісти, а також тих нацгвардійців, що перебувають у російському полоні.

Для реалізації цієї програми у співпраці з представниками НГУ будуть визначені пріоритетні категорії отримувачів такої допомоги та способи її надання. Делегація ТЧХУ також проведе необхідні переговори зі своїми донорами для подальшого фінансування цього важливого гуманітарного проєкту.

“Перші реальні кроки у співробітництві з Нацгвардією вже зроблено. Наша мета сьогодні — масштабувати та конкретизувати нашу діяльність, тому сьогодні наша делегація представлена людьмі, які напряму комунікують з донорами Червоного Хреста”, — зазначив віце-президент організації Павло Розенко.

Окремо учасники обговорили й інші можливі шляхи співпраці. Так, під час зустрічі мова йшла також про психологічну та медичну реабілітацію для поранених нацгвардійців, яку зміг би надати Український Червоний Хрест. Розглядаються й інші сфери, в яких Український Червоний Хрест міг би надати підтримку Нацгвардії — ці ідеї буде опрацьовано найближчим часом.

“Ми в Нацгвардії робимо усе можливе, аби забезпечити поранених бійців, а також тих, хто пройшов полон, не тільки лікуванням у профільних закладах МВС, а й надаємо можливість проходити подальшу реабілітацію у санаторіях. Є у нас і свої психологи з Центру оперативного психологічного забезпечення, які за необхідності виїжджають в будь-яку точку України для надання допомоги. Однак, як лікуванням, так і реабілітацією ми можемо забезпечити лише в рамках визначених термінів. В той же час, у гвардійців, які перенесли важкі травми часто починаються хронічні хвороби або сезонні загострення. Бувають випадки, коли до нас через певний час звертаються рідні військовослужбовців і просять про психологічну допомогу. Тому додаткові можливості для лікування і реабілітації були б дуже своєчасними“, —  зазначив тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача НГУ по роботі з особовим складом полковник Віталій Шум.

За результатами зустрічі делегації визначили контактних осіб для розробки і реалізації запланованого, тож уже днями сторонами буде підписано Меморандум, який і стане відправною точкою для старту співробітництва між НГУ та ТЧХУ.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту