Командувач Нацгвардії провів зустріч з аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні - НГУ

Командувач Нацгвардії Олександр Півненко провів зустріч з новопризначеним аташе з правоохоронних питань Посольства Французької Республіки в Україні полковником Жан-Марком Шамбоном.

На початку зустрічі командувач Національної гвардії подякував команді дипломатичної місії Франції в Україні, Уряду та народу Франції за чітку і послідовну позицію щодо підтримки України в умовах агресії російської федерації.

Довідково. Збройними силами Французької Республіки надано допомогу НГУ на суму близько 161 млн гривень.

Командувач Нацгвардії ознайомив аташе та його помічника з рядом завдань, які наразі виконують підрозділи НГУ у складі сил оборони.  У тому числі завдання із забезпечення  громадської безпеки та порядком взаємодії з Національною поліцією під час виконання цих завдань. 

«Пріоритетними напрямками нашої співпраці з французькою стороною є заходи підготовки підрозділів з охорони громадського порядку”, – зауважив командувач Нацгвардії.

За обговоренням перспективних напрямків співробітництва з французькою стороною, було досягнуто порозуміння щодо важливості планування довгострокових ініціатив.

Зокрема обговорили важливість обміну досвідом між підрозділами Жандармерії Французької Республіки та Національної гвардії України з питань забезпечення громадської безпеки та порядку, охорони важливих державних об’єктів.

«Одним із наших пріоритетів є професійна військова освіта, адже молоді офіцери, які підготовані за сучасними програмами – майбутнє наших споріднених структур», – наголосив аташе з правоохоронних питань Посольства Французької Республіки в Україні полковник Жан-Марк Шамбон.

Також сторони обговорили можливість проведення заходів двостороннього співробітництва у 2024 році між Національною жандармерією Французької Республіки та Національною гвардією України.

За результатами зустрічі сторони висловили зацікавленість щодо розвитку зазначених ініціатив та продовження плідної співпраці.

В кінці зустрічі сторони обмінялися памʼятними подарунками, командувач вручив аташе ікону Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українських захисників. Саме репродукції цієї ікони видають військовослужбовцям НГУ, які залучаються до виконання бойових завдань, як оберіг.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту