Колишній поліцейський повернувся з США на Батьківщину і вступив до лав Нацгвардії (ВІДЕО) - НГУ

Майже півтори тисячі доларів і три дні на повернення на Батьківщину витратив колишній поліцейський аби вступити в Нацгвардію. У перший день російського вторгнення Мар’ян Зеленецький спакував валізи й з-за океану повернувся в Україну, аби долучитись до сил оборони. Сьогодні колишній офіцер поліції, а нині молодший сержант Нацгвардії поділився з нами своєю історією і привітав побратимів з професійним святом – Днем Національної поліції України.

Службу в поліції Мар’ян Зеленецький розпочав після закінчення навчання в Національній академії внутрішніх справ України. За плечима чоловіка понад три роки служби в групі швидкого реагування і слідчому відділенні. Там Мар’ян був інспектором-криміналістом. Втім згодом він вирішив будувати кар’єру дизайнера в США. Звістка про початок повномасштабної війни за океан до Мар’яна прилетіла 24 лютого, і він не вагаючись зібрав речі й повернувся захищати Батьківщину.

«Це зайняло декілька днів, оскільки весь повітряний простір України був закритий, і повернутись відразу на територію України не було можливості. Повернутись в якісь дружні держави теж було нелегким. Адже всі ми знаємо, що квитки з іншого континенту не такі й дешеві. Хоча на той час мене це мало цікавило. Близько 30 годин я добирався в Польщу, плюс десь 10 годин з Польщі. Також день витратив на те, щоб зібрати собі необхідне екіпірування. Все, що потрібно я купив там і вже потім заїхав на територію України». – пригадує чоловік.

Допоки деякі чоловіки викладали тисячі доларів США аби незаконно втекти з Батьківщини, Мар’ян витратив стільки ж, аби повернутись в Україну з комфортних для проживання Сполучених Штатів Америки. 7 березня він вже був зарахований в Національну гвардію України. Тут зустрів чимало колишніх колег по службі в поліції. Мар’ян згадує, що на початках було нелегко, але процес адаптації серед однодумців пройшов дуже швидко.

«У мене не було ніяких тривог щодо військової служби. Чому мені більше імпонує Нацгвардія? Тому що це та сама система МВС України, яка включає і Національну поліцію. Тобто це було ближче мені. Тут я зустрів людей, які добре розуміють, що вони роблять, тому мені з ними набагато легше. До того ж досвід служби в поліції й робота з людьми допомогли мені налагодити роботу зі своїм особовим складом», – розповідає Мар’ян.

Зараз Мар’ян Зеленецький командує взводом нацгвардійців. Він із задоволенням привітав побратимів з Національної поліції України:

«До Дня Нацполіції хочеться побажати хлопцям ніколи не опускати голову. Бо я знаю, як добре вони виконують свою роботу, і як багато вони жертвують для того, щоб виконувати її добре, скільки часу приділяється для цього. Тому єдине, чого хочеться їм побажати – це чистого неба над головою, спокою в родині й нехай їхня робота приносить їм тільки задоволення!»

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту