Бес виганяє “бісів”. Спецпризначенець батальйону “Донбас” розповів про бої у кремінських лісах (ВІДЕО) - НГУ

Гвардієць на псевдо Бес розповів про участь у бойових діях на Луганщині та Харківщині. Призвався на строкову службу у 2021 році, пізніше підписав контракт та вступив до лав батальйону спеціального призначенняДонбас” у 15 Слов’янському полку.

Позивний Бес жодним чином не пов’язаний з так званою “нечистою силою”. Це — частина прізвища військовослужбовця. Проте, з початком повномасштабного вторгнення, йому довелося багато попрацювати “екзорцистом” — людиною, яка виганяє російських загарбників зі своєї землі. Своїми вчинками вони нічим не поступаються бісам. Вперше з ними зустрівся на Сватівському напрямку.  

Пів на п’яту ранку були червоні сигнальні ракети й артилерія вже працювала по нас, — згадує Бес. Далі були Лисичанськ, Рубіжне, Кремінна. Згодом долучився до штурмових операцій у Ямполівці, Зарічному, Брусівці, Куп’янську, Волоховому Яру. Останнім часом воював у Кремінських лісах. 

 

Це місто, разом з Кремінною, Сватове є стратегічно важливим, оскільки з нього відкривається багато доріг. Саме там я отримав поранення на другий день після того, як нас обстрілювали, осколок попав в плече, я отримав контузію. Росіяни обстрілюють ліс. Вночі працює авіація, вони кидають ФАБ, на дорогу, а вдень снарядами запалюють ліс, аби викурити хлопців”, — розповідає Бес. Він дуже “горить” військовою справою, адже займається нею у колі однодумців та вірить у силу Української Нації. 

Нагадаємо, легендарний батальйон “Донбас” сформували добровольці у 2014 році, згодом вони увійшли до складу Національної гвардії України. Його бійці пройшли тяжкі випробування боями за Карлівку, Попасну, Лисичанськ, Іловайськ, Маріуполь, Дебальцеве, Сєвєродонецьк, Майорськ, Куп’янськ, Лиман, Рубіжне, Кремінну. Відзначилися майже у всіх гарячих точках на Луганщині, Донеччині, Харківщині. Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.  

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України 

Перейти до вмісту