«Коли страшно, то нема коли думати. Ти просто робиш». Гвардієць про бої на східному напрямку, м’ясні штурми окупантів і страх, що спонукає боротися (ВІДЕО) - НГУ

Олександр – військовослужбовець львівського підрозділу Національної гвардії України. Сьогодні він з побратимами воює на східному напрямку й розповідає, що бувають періоди, коли ворог штурмує позиції гвардійців цілодобово. Хвиля за хвилею росіяни атакують позиції наших захисників не жаліючи ані снарядів, ні життя своїх штурмовиків. 

Гвардієць пригадує, що спочатку йому здавалося, що найстрашніше на фронті – це артилерійські обстріли. Проте згодом з’ясувалося – до них можна звикнути й, з часом, обстріл вже не так лякає.  Натомість найстрашнішими виявилися контактні бої, адже важко передбачити, як буде змінюватися сценарій бою, як буде поводитись противник і чи не надійде раптове підкріплення штурмовикам. Проте страх, до певної міри, є корисним на війні. Олександр вважає, що страх заставляє людину діяти, а дія, реакція, робота – це найкраще, що можна зробити для того, щоб захиститися і вижити. Найгірше – це заціпеніти і не робити нічого. 

«Страх допомагає не втрачати бойового духу. Коли страшно, то нема коли думати, що щось станеться. Ти не впадаєш у ступор. Ти просто робиш те, що треба», – розповідає Олександр.

За час перебування на фронті, підрозділ гвардійця став дружнім, а бійці стали однією сім’єю, адже довелося пережити чимало, а спільний досвід – радісний і трагічний, –  зміцнює людські стосунки. Гвардієць розповідає, що після повернення додому планує повінчатися з коханою й побратими обов’язково будуть серед запрошених на свято.    

Турбота про побратимів – це не унікальна риса підрозділу Олександра. Гвардієць переконаний, що це сильна сторона українського війська загалом. Саме турбота про особовий склад і цінування солдатського життя – це запорука нашої майбутньої перемоги.

Збережене життя нашого воїна сьогодні – принесе позитивний результат завтра, вважає гвардієць. Натомість росіяни не жаліють власних військових, їм йдеться про результат за будь-яку ціну. У них більше людей, але вони їх не цінують. Це їх погубить.  

Більше про бої на східному напрямку, про м’ясні штурми окупантів і про бойове братерство гвардійців дивіться у відео:

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту