Чотири представники кінологічної служби Національної гвардії України разом зі своїми чотирилапими побратимами долучилися до благодійної мультиспортивної події «Кросфест. Весна 2024». Мета заходу – популяризація здорового способу життя, а також допомога бійцям, які виконують бойові завдання на бахмутському напрямку.
![8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/8-14.jpg)
![7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/7-14.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/6-15.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/5-17.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/4-20.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/3-21.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/2-26.jpg)
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/1-45.jpg)
«Від нас було нас чотири учасники. Попередньо ми провели забіг та визначили найкращих, – розповів начальник кінологічної служби штабу військової частини 3027 підполковник Олександр Денисюк. – Це бійці, які разом зі службовими собаками брали участь у бойових та стабілізаційних діях, займалися виявленням вибухонебезпечних предметів, зброї, набоїв, а також пошуком і роззброєнням диверсійно-розвідувальних груп».
Організатори заявили, що 50% відсотків прибутку підуть на закупівлю fpv-дронів для ефективного знищення ворога. Тому для гвардійців було важливо підтримати й допомогти побратимам із підрозділу Сил безпеки та оборони України.
Кінологи зі службовими собаками взяли участь у забігу на п’ять кілометрів. Один з учасників, старший кінолог кінологічної роти військової частини 3027 Олексій, відзначив складність кросу:
«На самій дистанції були «нюанси» з піском та підйомами. Звісно ми тренуємося, бігаємо, але наші тренування трішечки відрізняються: у нас більше перешкод, також ми та собачки працюємо в броні та амуніції».
Складність маршруту посилилася природними умовами. Сонячна погода та пил створили проблеми деяким найменшим учасникам забігу, а також тим, хто не мав попереднього досвіду подібних спортивних заходів. Утім на фініші усі спортсмени та їхні улюбленці були задоволені своїми результатами, адже основна ціль благодійного забігу – підтримка Сил безпеки та оборони України у боротьбі проти окупанта.
«Це було щось неймовірне! Дякуємо, що взяли участь у Кросфесті «Run Ukraine», а також що підтримуєте здоровий спосіб життя», – підсумували організатори забігу.
Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ