Слобожанські кінологи засвоювали новітні методи дресури (ВІДЕО) - НГУ

У Харкові пройшли збори кінологів 5 Слобожанської бригади Нацгвардії. Вони проводяться двічі на рік.

Тренінг розрахований на три робочі дні, а програма містить такі напрямки: теоретична підготовка, техніка дресування, ветеринарна підготовка, практичні тренування. У заняттях взяли участь рекрути із молодими службовими собаками та досвідчені кінологічні пари.

«Такі регулярні збори створені задля постійного підвищення професійного рівня кінологічний пар. У воєнний час існує велика загроза потрапляння у місто Харків заборонених предметів, зброї, та боєприпасів. Тому постійне вдосконалення навичок є нашою спільною метою», – коментує начальник кінологічної служби 5 Слобожанської бригади НГУ Роман Бестанчук.

Практика зайняла найбільше часу. Кінологи почали з вправ загального курсу – на розвиток навичок слухняності, робота у квадраті, команди голосом та жестами. Далі були спеціальні дисципліни щодо обшуку місцевості, слідової роботи, затримання умовного порушника тощо.

«Ми із Джукі сьогодні шукали пластид, тротил та набої. Він впорався на відмінно, я дуже задоволений роботою! Завдяки нашим тренуванням ми демонструємо гарні результати роботи на блокпостах, де постійно виявляємо заборонені речі», — розповів кінолог спеціальної кінологічної групи Сергій.

Рекрут Анна Махтєй працює з півторарічною бельгійською вівчаркою Наомі. Роботою своєї підопічної задоволена.

«Наомі нещодавно на службі, вона шукає набої. Але цього разу ми більше зосередилися на роботі на місцевості біля водойми, бо пошук запаху біля води є складнішим для собаки. Але вона — молодець, впоралася», — посміхається гвардійка.

Підготовка службової собаки починається з двох місяців. Вже тоді щеня залучається до занять. Спочатку вони просто присутні на тренуваннях та звикають до атмосфери, розпорядку, звуків, переміщення. Далі починається індивідуальна дресура.

Серед собак, які зараз знаходяться на службі та проходять свій черговий тренінг, є відзначені державними нагородами, як, наприклад, восьмирічний ветеран Джукі. Він нещодавно отримав медаль за доблесну службу I-го ступеня – найвищу нагороду для службової собаки.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту