Кінологічні пари в Харкові вилучили велику партію зброї та наркотичних засобів - НГУ

Кінологи 5-ї Слобожанської бригади протягом минулого тижня запобігли ввезенню до Харкова чергової «партії» зброї, набоїв, вибухівки та наркотичних засобів. Більш того, службові собаки виявили немалу кількість крадених мобільних телефонів, годинників та предметів антикваріату.

Так, у понеділок, 27 листопада, о 10:10 на в’їзді в місто Харків з боку Чугуєва під час фільтраційних заходів, мобільною кінологічною було зупинено транспортний засіб Peugeot Boxer під керуванням чоловіка 1991 р.н. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля було виявлено: 2100 патронів калібру 5.45 та 78 патронів калібру 9 мм.

На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, водій затриманий, розпочато кримінальну справу за ст. 263 ККУ – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами

У той же день та на тому ж блок-пості о 12:40 під час спроби проїхати у Харків було зупинено для огляду автівку Volkswagen Transporter 5 під керуванням чоловіка 1977 р.н. Кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля було виявлено: 150 патронів калібру 5,45, три гранати: М67, РГД та Ф1.

«В цьому випадку слід наголосити на тому, що всі гранати перевозилися правопорушником переведеними до бойового стану!», – додає начальник кінологічної служби бригади Роман.

За його словами, водій затриманий представниками Національної поліції України, проти нього порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.

Наступного дня – 28 листопада о 12:10 на в’їзді в місто Харків мобільною кінологічною групою був зупинений для огляду автомобіль KIA Sorento під керуванням чоловіка 1986 р.н. Кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні було виявлено: 275 патронів калібру 5,45 та два патрони калібру 7,62.

І у цьому випадку не обійшлось без цікавого продовження.

«При ретельному огляді автівки кінологом нашої бригади було виявлено, що правопорушник намагався незаконно ввести у Харків в розібраному стані автомат АК – 74 1984 року випуску. У тій же автівці була знайдена велика кількість крадених нагород невідомого походження, мобільних телефонів та годинників», – додає офіцер.

Правопорушник затриманий представниками Національної поліції України.

Наприкінці тижня – 01 грудня о 9:10 на блок-пості на в’їзді у Харків зі сторони Києва під час фільтраційних заходів мобільною кінологічною групою було зупинено автомобіль Mersedes Sprinter під керуванням чоловіка 1984 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля було виявлено сіро-зелену речовину рослинного походження у кількості приблизно 3 грами.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 309 ККУ – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

У той же день та на тому ж блок-пості о 10:20 для перевірки було зупинено автівку Nissan X-Trail без державних номерних знаків української реєстрації під керуванням чоловіка 1999 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля були виявлені дві штурмові гвинтівки українського виробництва Правопорушник переданий представникам Національної поліції України, порушена кримінальна справа за ст. 263 ККУ.

А о 14:50 цього ж дня мобільною кінологічною групою було зупинено транспортний засіб Mersedes Sprinter під керуванням чоловіка 1974 р.н., який намагався проїхати у Харків з боку Києва. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля було виявлено гранату М67 та багнет ніж.

«Під час більш ретельного огляду службова собака знайшла ще 800 патронів калібру 5.56, 600 патронів калібру 7,62 та пороховий заряд 1 кг», – доповнює історію Роман.

Субота, 2 грудня, також стали невдалими днями для перевізників зброї та наркотичних засобів.

О 10:25 на в’їзді до Харкова з боку м. Дніпро під час фільтраційних заходів для огляду було зупинено автівку Kia Besta під керуванням чоловіка 1972 р.н. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля були виявлені приховані 10 таблеток препарату «Трамадол» – анальгетика, що відноситься до потужних знеболювальних засобів опіоїдного ряду та відпускається лише за рецептом лікаря. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Національної поліції України, порушена кримінальна справа за ст. 309 ККУ.

Того ж дня, 2 грудня, о 15:05 на блок-пості при в’їзді у Харків з боку росії під час фільтраційних заходів мобільною кінологічною групою 5-ї Слобожанської бригади було зупинено транспортний засіб  Volkswagen T4 під керуванням чоловіка 1974 р.н. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Бігі в салоні автомобіля було виявлено цілий арсенал: 6 гранат РГД – 5, 6 уніфікованих запалів ручної гранати модернізованих, 210 патронів калібру 5,45 та 8 патронів для ПМ калібру 9 мм. Правопорушник затриманий представниками Національної поліції України, порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.

Ще 4 випадки протизаконного ввезення зброї, боєприпасів та наркотичних речовин зафіксовані протягом неділі. Як і зазвичай, порушники сподівались на те, що через великий потік транспорту, що повертається до Харкова, їм вдасться скоїти задумане. Втім, кінологи бригади та їх вихованці, виявились справжніми професіоналами своєї справи.

О 14:45 на в‘їзді Харків зі сторони м. Зміїв під час догляду автівки Volkswagen Golf 4 під керуванням чоловіка 1986 р.н. кінологом зі службовим собакою Бігі в салоні автомобіля було виявлено 31 грам речовини рослинного походження сіро-зеленого кольору. Слідчо-оперативна група НПУ, що прибула на місце події, вилучила знахідку та порушила кримінальну справу за ст. 307 ККУ – Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Через 15 хвилин на тому ж блок-пості кінологічна двійка нашої бригади в зупиненому для перевірки автомобілі Volkswagen T4 під керуванням чоловіка 1981 р.н. виявила чергову речовину рослинного походження сіро-зеленого кольору 1 грам.

«Це дуже показовий випадок, – коментує ситуацію керівник кінологічної служби бригади, – правопорушник намагався перевезти лише 1 грам речовини, яка була ретельно прихована. Втім службовий собака Ерік відразу знайшов схованку за запахом. Слідчо-оперативна група склала необхідні документи та порушила кримінальну справу за ст. 309 ККУ».

Того ж дня – 3 грудня, о 09:30 на блок-пості, який розташований на трасі Чугуїв – Харків під час профілактичних заходів мобільною кінологічною групою було зупинено транспортний засіб Kia Pregio. Під час огляду автівки офіцером-кінологом зі службовим собакою Ірбіс в салоні було виявлено: дві гранати РГД – 5, чотири уніфіковані запали ручної гранати модернізовані, 800 патронів калібру 5,45  та багнет ніж.

А о 15:05 на тому ж блок-пості під час перевірки автомобіля Ford під керуванням чоловіка 1975 р.н. кінологом зі службовим собакою Джукі в багажнику автомобіля було виявлено: три гранати М67 з запалом, один запал УЗРГМ2 та 60 набоїв калібру 5.45. Слідчо-оперативною групою Національної поліції України складені відповідні документи, проти порушника порушено кримінальну справу за ст. 263 ККУ.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту